Jump to content

Estetikte Kök Hücre Tedavisi Yaygınlaşacak...


Renan

Önerilen Mesajlar

Estetikte kök hücre tedavisi yaygınlaşacak

 

İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim ÜyesiDoç. Dr. Erdem Güven, kök hücrelerin kullanılmasıyla vücut dışında kişiye özel dolgu materyallerinin hazırlanmasının, alerjik reaksiyon riskleri azalttığını ve yapılan işlemin kalıcılığı artırdığını belirtti.

 

Güven, yaptığı açıklamada, son birkaç yılda estetik alanında popüler olan doğallığın, 2015'te de güncelliğini sürdüreceğini, kök hücre tedavileri, 3 boyutlu görüntülemeler ve uzay teknolojisiyle ameliyatsız yüz gençleştirmenin, gelecek yıl en çok duyulacak estetik yenilikler arasında yer aldığını kaydetti.

 

Cerrahın sanatsal bakış açısı ve mükemmeliyetçiliğinin, uygulanacak tedavilerin birbiriyle uyumlu olması ve vücut harmonisini sağlamada önem taşıdığına işaret eden Güven, "Vücutta ve yüzde altın oranların oluşturulması, güncelliğini yitirmeyen bir güzelliğe kavuşulmasını sağlamanın yanında, fonksiyon ve kullanım açısından da büyük avantajlar sağlamaktadır. İyi bir estetik cerrahın, estetiğin yanında fonksiyonları en iyi hale getirmesi, estetikte altın standardı ve başarıyı oluşturur" değerlendirmesinde bulundu.

 

"3 BOYUTLU SİSTEM GELECEK YIL POPÜLER OLACAK"

Güven, estetik uygulamalarda özellikle yanık sonrası saç kayıplarında ilgili bölgenin kök hücreyle canlandırılması ve sonrasında saç ekiminin öne çıktığına dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:

 

"Doku mühendisliğinin gelişmesiyle kök hücre tedavilerinin yaygınlaşması, sıra dışı tedavilere imkan tanımaktadır. Özellikle kök hücrelerin kullanılması ile vücut dışında kişiye özel dolgu materyallerinin hazırlanması, hem alerjik reaksiyon riskleri azaltmakta hem de yapılan işlemin kalıcılığını artırmaktadır. Özellikle iplerle yapılan askılamaların 2015'te popülerliğini yitireceğini ve 6 ay gibi kısa bir sürede etkisini kaybeden bu iple askılama tekniklerinin yerini kök hücre teknolojileriyle hazırlanan, kişiye özel tedavilerin alacağını düşünüyorum."

 

Ameliyat sonrası ortaya çıkacak görüntüyü her açıdan gözler önüne seren 3 boyutlu sisteminin gelecek yıl popüler olacağını anlatan Güven, görüntünün 3 boyutlu olmasının hastanın karar vermesi ve ameliyat sonrası muhtemel görüntüsünü kafasında canlandırabilmesi açısından kolaylık sağladığını bildirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...