Jump to content

Dans Ederek Nasıl Zayıflanır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biri dans etmektir. Belli bir düzen içerisinde yapılan danslar kilo verme ve vücudu şekle sokmada etkilidir. Dans, tüm vücuda hareket etme imkanı sunarak kalori yakmayı sağlar. Yapılış şekilleri ve türü bireysel özelliklere göre farklılık gösterir. Bireyin kilosu ve vücut yapısı dans şekillerini ve türünü belirlemede etkendir. Kilo vermek için yapılacak danslara başlamadan önce ısınma hareketleri yapmak, kişinin sağlığı için önem taşır.

 

 

Dans türleri, farklı fügürler içerir. Bu nedenle zayıflamada etkili olan dans türlerinin hitap ettiği vücut bölümleri farklıdır. Bel inceltmek için oryantal dansı oldukça etkilidir. Genel olarak latin dansları, vücudu şekillendirerek belli bir biçime sokar. Göbek ve bel bölgesinde yağ yakımı için roman dansları etkilidir. Zumba zayıflama üzerinde önemli etkilere sahip dans çeşitlerindendir. Dinamik ve hareketli latin figürleriyle donatılan bir dans türüdür. Vücut kaslarını yüksek oranda çalıştırır ve yağ yakımını hızlandırır.

 

 

Dansı düzenli yapmak, zayıflayabilmek için atılacak en önemli adımdır. 10 dakikada 100 kalori harcama imkanı sunan zumba, vücut şekillendirmede de etkendir. Yapım aşamasında bir partner gerektiren salsa dansı, hızlı adımlar içerir. Eğitim gerektiren bir dans çeşididir ve eğlenceli bir kilo verme yöntemidir. Tango dansı yavaş figürlerle ilerlemesine rağmen yüksek oranda kalori yaktırır. Yüksek tempolu ve oldukça dinamik dans çeşitlerinden olan hip hop, hızlı bir şekilde kalori yakmayı sağlar. Göbek dansı, karın kaslarını çalıştıran ve fit vücut sahibi yapan bir dans çeşididir. Sağlam yapılı bir vücuda sahip olmak için başvurulacak dans türlerinin en önemlilerinden biridir.

 

 

Farklı bir spor niteliğinde olan dans, özellikle Batı Avrupa'da yaygın olan kilo verme yöntemlerindendir. Vücudun tüm bölümlerine aynı anda hareket olanağı sunar. Spor salonlarının aksine vücudun her bölümü için ayrı hareket ve materyal gerekmez. Dans ederek kilo vermek isteyen kişi, günlük 50 dakikasını dansa ayırır. Besin tüketimine dikkat etmek ve bitki çaylarından destek almak dans ederek kilo vermeyi destekler. Metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunan yeşil çay, dansla zayıflama sürecinde kişiye yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...