Jump to content

Meditasyon Yapmanın Faydaları


Olcix
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Meditasyon yapmanın faydaları nelerdir?

 

Günümüz dünyasında teknolojinin aşırı gelişmesiyle hepimizin algıları çok yoğun ve aşırı yüklenmeden dolayı, konsantrasyon eksikliği oluyor. Konsantrasyonumuz, odaklanmamamız eksik olduğunda kendi bedenimizi unutuyoruz her şeyden önce ve nefes alıp vermeyi unutuyoruz. Duygularımızı, düşüncelerimizi hepsini birbirine karıştırıyoruz ve inanılmaz kaygılar içinde, korkular içinde yaşıyoruz. Şehir hayatında insanların yüzlerine baktığınızda kaşların çatık olduğunu, yüz kaslarının gergin olduğunu dolayısı ile bedensel gerginliğini de fark edebiliriz. Oysa ki çok basit teknikler sayesinde bedensel farklılık ve cinsel farklılık artıtılarak hepimizin bir çok hastalığın temelinde olan pisisomati rahatsızlıklar denilen tıp camiasında. Rahatsızlıklardan arınmamız söz konusu olabilir, örneğin daha az grip oluruz daha kaliteli uyku uyuruz. Örgenci isek yada çalışıyorsak, iş hayatında ki verimimiz daha çok artar.

Meditasyon yapanlar daha mı sağlıklıdır?

 

Bedenimiz makine değil, iç organlarımızı elimizi, kolumuzu değiştiremeyiz onu korumak zorundayız. Günümüzde yoğun yaşantıdan dolayı bedenimize yabancılaştığımızda, zihnimize yabancılıştığımızda uzun vadede kısa vadede bir takım sağlık sorunları ile kaçınılmaz olarak karşı karşıya gelmek zorunda oluyoruz. Tedirginliklerimiz ve kaygılarımız artıyor, aslında kendi kendimizi hasta ediyoruz doktorların ise çoğu zaman dediği gibi, pisisomatik rahatsızlıklar bağışıklık sisteminizin göçmesinden dolayı hastalıklara açık hale geldiğimiz ve bunlarla da baş edebilmenin yolu bedensel, zihinsel aktifiteleri arttırmanızdır. Meditasyon sayesinde kendimizi daha iyi tanırız, bir çok psikolojik rahatsızlıkların hepimizde var olan rahatsızlıklar bunlar dengeleyebiliriz. Daha kaliteli uyku uyumamızdan dolayı, zihnimiz ve bedenimiz daha dinlenmiş olur, daha zinde olur, iç organlarımızı hissedebiliriz. Nefeslerle bütün bedenimiz, dokularımız canlanabilir ve en önemlisi çok yaygın olan kanser vak’alarda olumlu düşünmenin çok büyük sonuçlar içerdiği bugün batıda tıp camiası tarafından genel kabul görmektedir.

Meditasyon yaparak, hayatımdaki sorunlardan kurtulabilir miyim?

 

Çocuklar mutludur, bebekler günde 300 kez gülerler ortalama olarak, biz yetişkinler gülmeyi unuttuk çoğu zaman gülmüyoruz hatta saçma olarak algıladığımız hallerimiz var. Yüz kaslarımız hepimizin gergin ve öfkeliyiz saldırmaya hazırız. Meditasyonla biz doğal halimize en saf halimize bebeklikte ki halimize dönmeye çalışırız, bebeklerin karınlarına bakarsanız o yaşam enerjisi ile nefes alırken kalkar iner karınları ve her hangi bir yerleri yara oldukta çocukların, hatırlayın çocukken dizimiz kanadığında hemen kabuk bağlar ve iyileşir. Çünkü böyle bir enerjimiz vardı, biz yaşam enerjimizi kaybettikçe bedenimizin içinde ve dışında oluşan yaralar iyileşmiyor kabuk bağlamıyor. Hepimizin sırtı ağrır, kol ağrıları içsel ağrılar nefes darlıkları var işre meditasyon bizi en saf en doğal ve çocukluk hallerimize döndürmeyi sağlar ve olumlu düşünce ile yaratıcı düşünceyle, imgeleme ile mutlu kılar.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...