Jump to content

Sivilce Maskeleri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Sivilce Maskeleri

 

Sivilce Nedir

 

‘Sivilce‘ adıyla bildiğimiz Akne en sık rastlanan cilt sorunlarından biridir. Genellikle yüzde görülür, vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir. Gençlerde daha çok görülen bir rahatsızlıktır.

Sivilce Maskeleri

 

Sizlere verdiğimiz Sivilce Maskeleri önerileri ile sivilcelerinize doğal yoldan çözüm bulabilirsiniz.

 

Sivilce Maskesi / 1

 

Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekletin

 

Sivilce Maskesi / 2

 

Bir adet orta boy soğanı pişirin ve ardından mikserden geçirin. Ardından bir çorba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın.

 

Sivilce Maskesi / 3

 

Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.

 

Sivilce Maskesi / 4

 

Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak temizleyin. Daha sonra bir adet taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üzerine sürün.

 

Bu maskeleri deneyerek sonuçlarını da paylaşırsanız diğer kullanıcılar için daha yararlı olacaktır..

 

Sivilce Tedavisi

 

Sivilce Tedavisi için son zamanlarda birçok yeni yöntem türedi. Doğal maskelerin dışında cerrahi bazı operasyonlarla sivilceler ve izleri yok edilebiliyor. Sivilce Tedavisi için ayrıca birçok krem de mevcut..

 

Sivilce İzleri - Sivilce Lekeleri

 

Yanlış yapılan müdahaleler sonucunda yüzünüzde çoğumuzun yüzünde Sivilce izleri oluşabiliyor. Bu Sivilce izleri için son zamanlarda daha çok Lazer Tedavisi kullanılmakta. Lazer Tedavisi ile Sivilce Lekelerinden kurtulunabileceği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...