Jump to content

Ağda Tüyleri Nasıl Etkiler?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve klasik yolu ağdadır. Jilet, tüy dökücü krem ve epilasyon aleti gibi diğer epilasyon yöntemlerinin yanında ağda en etkili ve en masum olanıdır. Ayrıca ağda ile alınan tüylerin diğer yöntemlere oranla daha uzun sürede ve daha seyrek çıktığı bilinir.

 

 

Ağdanın yapısı ve uygulama yöntemi istenmeyen tüylerden daha uzun süre ve daha etkili bir biçimde kurtulmak için bire birdir. Ağda tüyleri kökünden alır, tüy kökü yeniden oluşana kadar geçen süre içinde cilt pürüzsüz ve yumuşak olur. Bunun yanı sıra ağda uygulanırken yalnızca tüyleri değil, cildin üst tabakasında bulunan ölü deriyi kaldırır, cildin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.

 

 

Ağda, diğer yöntemlere göre daha doğaldır. Bu sebeple alerjik bünyeye sahip kişilerin cildinde uygulanmaya müsaittir. Eğer ağda uygulaması sonrasında ciltte morarma, zedelenme oluyorsa bu ağdayı uygulayan kişinin profesyonel olmaması ya da ağdanın kaliteli olmamasından kaynaklanır.

 

 

Ilık ağda olarak bilinen ağdada bir miktar şeker bulunur. Şeker sayesinde yapışkanlık kazanan bu ağda türü uygulandığında tüyler kökünden alındığından diğer yöntemlere kıyasla daha geç çıkacaktır. Ancak şekerin tüy köklerini beslediği ve ılık ağdanın sir ağdaya oranla daha sık yapılması gerektiği düşünülür.

 

 

Sir ağda uygulanırken ve uygulama sonrasında daha pratiktir. Sir ağda kalıp halinde satılır, ısıtıcılar vasıtasıyla ısıtılarak kıvama getirilir ve uygulanır. Uygulama sırasında cilt üzerinde katılaştığından süreç daha kolay ve acısız olur. Sir ağdanın yapısında şeker bulunmadığından tüy kökleri beslenmez, ılık ağdaya göre daha uzun süre pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir.

 

 

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uzun süredir ağda yapılıyor, ağdadan başka bir yöntem uygulanmıyorsa tüylerin zamanla daha da seyrek ve zayıf çıktığı görülür. Ağdanın bu özelliği, gelişen teknolojik yöntemlere rağmen hala en sık kullanılan epilasyon yöntemi olmasının başlıca sebebidir.

 

 

Ağdanın bir başka avantajı ise batıkları önlemesidir. Cildin üst tabakasının kalınlaşması sonucunda tüylerin bu tabakayı delerek çıkamaması ve cildin alt yüzeyinde kıvrılarak büyümesine batık denir. Epilasyon aletlerinin kullanımında en sık karşılaşılan durumlardan biri batıklardır. Ancak ağda tüylerle birlikte cildin kalın ve ölü tabakasını da kaldırdığından batık oluşmaz, oluşan batıkların da giderilmesine yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...