Jump to content

Bitkilerle 12 Parmak Bağırsağı Ülseri Tedavisi...


Renan

Önerilen Mesajlar

Bitkilerle 12 Parmak Bağırsağı Ülseri Tedavisi

 

Bir çay fincanı soğuk suyun içine bir çay kaşığı eğir kökü katılıp oniki saat beklendikten sonra, süzülerek, her öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.

 

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış meyan kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek on iki saat boyunca soğuk bir yerde bekletilip süzülün ve öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir. Bu bitkiden ilaç sanayinde de ülser ilacı olarak faydalanılmaktadır,

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı sarısabır katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek akşam yemeklerinden sonra bir çay fincanı içilir.

 

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp su buharlaşıp yanya inene kadar kaynatılmasının ardından süzülerek öğle ve akşam yemekleıiı.den sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı dul avrat otu katılıp on iki saat bekletildikten sonra gün içinde aralıklarla küçük yudumlar halinde içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir tatlı kaşığı izlanda yosunu katılıp kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra, süzülerek, öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat Önce birer çay fincanı soğuk olarak içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çorba kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı süzme bal katılıp günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 

* Bir su bardağı ince kıyılmış tıbbi karakafes otu, yarımşar su bardağı yine ince kıyılmış aynısefa ve çoban değneği iyice karıştırılıp harman edildikten sonra, bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bu bitki harmanından katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu

164 ; olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, günde iki kez, öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek Öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir litre suyun içine bir avuç rendelenmiş havuç katılıp su buharlaşıp yarıya inene kadar kaynatılmasının ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden soma birer çay fincanı içilir. Yarı lahana suyu ve yarı havuç suyu ile karıştırılarak da kullanılabilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek Öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ayrık kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir miktar patates ince ince soyulduktan sonra kabuklar mikserden geçirilip temiz bir tülbentin içinde sıkılarak elde edilecek olan bir çay fincanı su her sabah aç karnına içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenmesinin ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. Bu öneri, onikipannak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağnyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ceviz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün yarımşar kahve fincanı içilir. Bu önen. onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağnyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı keçisakalı (saplan) katılıp sekiz saat dinlendirildikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir. Bu öneri, onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağnyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yanm kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice kanştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup söz konusu bölgenin üzerine bağlanır. Bu öneri, onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağnyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. Bu öneri, onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağrıyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir. Bu öneri, onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağnyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı gül hatmi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. Bu öneri, onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağnyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

 

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. Bu öneri, onikiparmak bağırsağı ülserinin vermiş olduğu ağrıyı hafifletmek amacıyla faydalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...