Jump to content

Kur’an Penceresinden Özgürlük Ve İsyan / Yaşar Nuri Öztürk


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

94e7d581-95ff-4941-ad72-3fd61d066496.jpg

 

İslam dünyasının Kur'an’a kötülüğü, Cahiliye şirkinin kötülüğünden çok daha büyüktür.

 

İslam dünyasındaki siyaset ve saltanat kodamanları çok iyi biliyorlar ki, Kur'an mesajı, esasında olduğu gibi hayata geçirilirse sürdürdükleri saltanat yerle bir olur. Bunun içindir ki bu saltanat kurtları çeşitli oyunlarla tezgâhlar kurup Kur'an’ın mesajını işlemez hale getiriyor, o mesajları birtakım şeytanî oyunlarla hayatın dışına itiyorlar. İşte bu, Mekke müşriklerinin yaptıklarından çok daha vahim, çok daha yıkıcı, çok daha namert bir tavırdır.

 

Mekke müşrikleri Kur'an'a ve Muhammed'e açıkça düşman olduklarını söyleyerek Kur’an'ı dışlıyorlardı; bugünkü İslam dünyası ise Kur'an'a ve Muhammed’e iman ettiğini söyleyerek Kufarîı dışlıyor.

 

Evet, İslam dünyası, Kur’an'ı tutuyor, hem de başlar üstünde tutuyor ama sadece kâğıtları ve kılıflarıyla tutuyor, hükümleriyle değil. İslam dünyasının Kur’an’la münasebetinin şu cümle ile özetlenebileceği kanısındayız:

 

"Kâğıtları ve kılıfları baş üstüne, hükümleri ayak altına!”

Kur'an, sözde İslam dünyasının neler yaptığını, müstahak olduğu perişanlığın gerekçelerini göstermektedir. Kur'an, mücrim duruma gelmiş İslam dünyasına elbette ki Müslim muamelesi yapmayacaktır.

 

 

Yazar: Yaşar Nuri Öztürk

Sayfa Sayısı: 500

 

Yayınevi: Yeni Boyut

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İslam dünyasının siyaset ve saltanat kodamanları..???

Beyninde fingirdeyen 3-5 hücreye sahip bir kişi bu kodamanlar kimlerdir pekala bilir..

Allah allah diyip variyet içinde yüzen zübükler

Ağlak Ağlak vaizler vererek,fakir halka hitap eden ,kanaati anlatan fakirlikte sabrı anlatan ama otelleri yatları katları olan zübükçükler..

Kur an a dokunamayıp,uydurdukları hadislerle bir zümreyi baskı altına alan ,fakir müritlerin omuzlarında yükselen ,jetlerin skilerinde cirit atan hocaefendiler.

 

Bunların tükenmez kaynakları cehalettir..Cehalet biterse bunlarda biter..

 

Eyyy beyninde fingirdeyen 3-5 hücreye sahip olabilenler..Eğer ALLAH ı bilmiyorsan,dinini hala öğrenememişsen İNANMA..Çünkü adı üstünde İNANÇ..İdrak edemediği şeye İNANAMAZ insan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...