Jump to content

Konsantrasyon Eksikliği Mutsuz Ediyor


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Gündelik yaşam içinde bir türlü yaptığınız işe odaklanamayabilir ve sürekli akşam yiyeceğiniz yemeği veya yarın ki görüşmenizi düşünüyor olabilirsiniz.[/h]

Harvard Üniversitesi’nden araştırmacıların yaptığı çalışmaya göre insanların uyanma saatlerinin %47’si yaptıkları işe odaklanmaya çalışmakla geçiyor.

 

O anda yaptıkları işe tam olarak odaklanamayan kişiler, bu nedenle mutsuz bir ruh hali içerisine giriyor.

Araştırmaya göre kişiyi en çok mutlu eden aktiviteler ise şu şekilde sıralanıyor: Seks, spor yapmak ve sohbet etmek. Mutsuz eden aktiviteler ise dinlenmek, çalışmak ve bilgisayarın başında oturmak.

 

Bu tarz mutsuzluk ise işteki verimsizliği ve memnuniyetsizliği artırıyor. Uzmanların çalışanlara ve hayatından mutsuz olanlara önerisi; sevmediğiniz bir iş bile yapıyor olsanız, ofis ortamındaki arkadaşlıklarınızı güçlü tutarak iç mutluluğunuzu artırabilirsiniz.

 

Evde televizyonun karşısında oturup saatlerce kıpırdamadan oturmak yerine kitap okuyabilir veya sevdiklerinizle akşam sohbetleri yapabilirsiniz.

 

Boş zamanlarınızda spora gitmek, bir müzik aletiyle uğraşmak da beyninizin çok yönlülüğünü geliştirecek ve bu sayede işinize daha kolay odaklanabileceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...