Jump to content

Gayrimenkulde Sanal Gerçeklik.


denmeh1

Önerilen Mesajlar

Sanal gerçeklik (virtual reality) eğlence amaçlı üretilmiş ve kullanılıyor gibi görünse de aslında çok daha ötesi… Sektörel anlamda kıymetini ilk anlayan emlakçılar oldu!

360 derece çekim yapabilen kamera ve sanal gerçeklik gözlüğü… Ve özel bir uygulama. Hepsi bu… Emlakçılar bunlar sayesinde, müşterilerine, ilgilendikleri her neyse konut-işyeri, anında köşe bucak gezdirebilir. Hatta bir çok firma kullanmaya başladı. Özellikle de yurtdışındaki müşterilerine bu lüksü yaşatıyorlar.

ccc.jpg

 

Maliyet?

Hayli düşük. Öyle ki, Google Cardboard‘u neredeyse bedava!

Hatta gelişen teknoloji gözlüğe bile gerek bırakmıyor. Akıllı telefonlardan, tabletlerden 360 derece kayıt yapan kameranın kaydını izleyebilir. Her tarafada göz atmak için yapılması gereken sanki odanın ortasında duruyormuş gibi telefon veya tableti hareket ettirmek.

Bir ihtimal daha var

Sanal gerçeklik lüksünü işini emlakçılara bırakmayanlar da kullanabilir. Duruma göre değişir elbet ama aracıya verilecek komisyondan daha uygun olacağına eminiz. Ayrıca mesela satılık konut için hazırlanan “sanal gerçeklik” videosu sayesinde, ev sahibi her görmek isteyene kapıyı açmak zorunda kalmaz. Aynı şekilde alıcı da, akıllı telefon, tablet ya da pc sayesinde hemen evi inceleyebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...