Jump to content

Pozitif misin? “İşin mi Yok!” Arkadaş…


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Pozitif insanların ya da reiki, kuantum vb gibi sprituel konularla ilgilenen – bu yaşam şeklini benimsemiş insanların en ufak bir ters hareketi neden farklı algılanıyor? Neden insanlarda, pozitif insan ağlamaz, pozitif insan kazık yese de her daim affeder, pozitif insan sürekli verir verir ama almaz gibi saçma sapan yargılar var? Pozitif olan insanların duyguları yok mudur sizce? Pozitif olan insanların kalbi yok mudur, incinemezler mi sizce? Pozitif insanlar zarar gördüklerinde kimseyi hayatlarından çıkaramaz mı sizce?

Pozitif insanın canı yandığında “gel bir daha yap ne de olsa hayat sevgi üzerine kurulu gel kardeşim yine tokatla”mı demeli sizce?

Pozitif insanın hayatında hiç inişler- çıkışlar olamaz mı sizce?

Pozitif insan bir ilişkisi bittiğinde üzülemez mi sizce?

NEDEN?

Pozitif insanlar peygambermi ki sonsuz sabırları olsun?

Pozitif insanlar kalpsizmi ki incinmesin, ağlamasın?

pozitif-olmak

Bence bu tür yargılara varanlar oturup kendilerini sorgulasınlar. Felsefeleri doğru öğrensinler ve biri şeyleri bütünleştirip hayatlarına entegre etsinler. Ondan sonra ben bir sprituelim desinler.

Ruhsal Aydınlanma – Farkındalık ve Kişisel Gelişim

Bu üçü bütündür ve bu üçü varsa siz aydın, bilge ve gerçek bir spritüelsinizdir. Sprituellık ruhsal bır yolculuktur, kişisel gelişim ise sizin hayatınıza dair olan prensipleri, kuralları, olur ve olmazları kapsar.

Pozitif bakmak demek, olumsuz koşullarda olabildiğince olumlu tarafları görebilmek demektir. Pozitif bakmak affetmektir ama ruhsal olarak affetmektir. Kin veya nefret gibi yıkıcı duyguları beslemeden ruhsal anlamda serbest bırakmak demektir affetmek. Yediğiniz kazığı ya da gördüğünüz kötü davranışlara rağmen kucak açmak demek değildir. İşte bu da işin kişisel gelişim kısmıdır. Hayatınıza ve kendinize ve ruhunuza olan saygı kısmıdır.

Bu ikisini harmanlayabiliyor ve denge kurabiliyorsanız işte NİRVANA’dasınız.

Çok yol almak gerek… Bunların ayrımını yapıp gerçekten benimseyebilmek için.

Şimdi soruyorum sizlere;

Madem sprituellik ne olursa olsun her şeyi alttan almak, binlerce kazık yeseniz de, sömürülseniz de, karşınızda ki kişilerin art niyetli olduğunu bilseniz de “gel kardeşim hayat nede olsa sevgi üstüne kurulu” demek, o zaman YİNG YANG kuralının anlamı nedir?

 

Sevgilerimle…

 

Ayça AKIN

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
yakaza, 4 saat önce yazdı:

Çok  şükür  pozitifim dünya  yansa   umurumda  değil  üzül  üzül  nereye  kadar

Yakaza , Umursamaz olmakla pozitif düşünmek aynı şey değil.  Dünya'nın yanışını nasıl söndürürüm diye düşünüp, söndürmenin çaresini aramaktır.

Ama konuya dahil olman da önemli, en azında bu da bir adımdır :) 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...