Jump to content

200 Yıldır Derin Meditasyonda Olan Rahip...


denmeh1

Önerilen Mesajlar

200 Yıldır Derin Meditasyonda Olan Rahip Ortalığı Karıştı Moğolistan'da 200 yıl önce meditasyona geçen bir Rahibin çürümeyen bedeni ortaya çıktı.

 

200-yildir-derin-meditasyon-olan-rahip-6939534_x_3920_o.jpg

 

 

 

 

 

The Independet gazetesinin haberine göre, Moğolistan'ın Songinokhairkhan eyaletinde 200 yıl önce meditasyona geçen Lama'nın ( Tibetli Rahip) çürümeyen bedeni ortaya çıkarıldı.

 

"ÖLMEDİ O MEDİTASYONDA"

'da Budist akademisyenler, 200 yıl önce meditasyona geçtiği düşünülen mumyalaşmış rahibin hala ölmediği "derin meditasyon"da olduğunu iddia etti.

 

200-yildir-derin-meditasyon-olan-rahip-6939534_1829_m.jpg

LOTUS DURUŞU

Gazete, geçtiğimiz hafta bedeni gün ışığına çıkan Budist'in 'Lotus' duruşu adı verilen pozisyonda olduğu ve açık olan sol eli ve Sutra öğütlerini sembolize eden sağ eli, eski geleneklere göre 'tukdam' (Budalık mertebesinden bir önceki aşama) meditasyonunda olduğuna dair bir işaret olduğunu yazdı.

ÖZEL BİR EVREDE

Mükemmel şekilde korunmuş kalıntıların adli top uzmanları tarafından hala araştırıldığının ifade edildiği haberde, mumyanın aslında hala derin meditasyonda olduğu ve "tukdam" denilen çok özel bir ruhsal evrede olduğunun tahmin edildiği ifade edildi.

 

200-yildir-derin-meditasyon-olan-rahip-6939534_4116_m.jpg

BUDA'DAN BİR ADIM UZAKTA

"Tukdam" denilen ruhsal evre mumyanın ölmediği ve gerçek bir Buda olmaktan bir adım uzakta olduğu anlamına geliyor. Bedeni inceleyen adli tıp uzmanları, mumyalaşmış bedenin Tibetli bir Budist öğretmene ait olduğunu düşünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...