Jump to content

Çil Maskesi Nasıl Uygulanır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Cilt problemleri arasında yer alan çiller zararlı güneş ışınlarının etkisi ile oluşur. Küçük lekeler şeklinde kendini gösterir ve beyaz tenlilerde görülme oranı yüksektir. Cildin güneş ışınlarına karşı verdiği bir tepki olması nedeniyle ilkbahar ve yaz aylarında görülür. Çil maskesi, çiller ile mücadelede önemli etkendir. Çil tedavisi için uygulanan çeşitli çil maskeleri bulunur. Bu maskeler kalıcı çözüm sunmamak ile birlikte renklerini açarak estetik görünüme katkı sağlar.

 

 

Mısır unu, el kremi, kil ve su kullanılarak ideal bir çil maskesi elde edilir. Malzemeler bir kase içerisine konulur. Malzemelerden kıvam elde etmek için kaseye bir miktar su eklenir. Uygun kıvam alınana dek karıştırılır. Hazırlanan maske masaj yolu ile yüze uygulanır. Maskenin etki etmesi için 2 dakika maske ciltte bekletilir ve sürenin bitmesi ile birlikte cilt maskeden temizlenir. Maskenin haftada bir kez düzenli periyotlar ile uygulanması uygundur.

Karbonat ve yoğurt kullanılarak etkili bir çil maskesi hazırlanır. Maske için 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurt kullanmak uygundur. Öncelikle malzemler bir kase içerisine alınır ve kıvam oluşuncaya dek karıştırılır. Ardından maske çil bulunan bölgelere masaj yolu ile uygulanır. Maskenin parmak uçları ile uygulanması çilsiz bölgelere yayılmasını engeller. Maskenin etki etmesi için kuruması yeterlidir. Kuruyan maske ovalanarak çıkarılır ve cildin temizlenmesi için su kullanılır. Maskenin sık periyotlar ile kullanılması uygun değildir ve en fazla haftada bir defa olarak uygulanır.

Limon suyu, elma suyu, yoğurt ve yulaf unu kullanılarak çil maskesi hazırlanır. Maske için 1 yemek kaşığı yoğurt, çeyrek limon, birer şeker kaşığı elma suyu ve yulaf unu kullanmak uygundur. Malzemeler bir kap içerisinde birleştirilir ve maske kıvamı elde edilinceye dek karıştırılır. Ardından maske çil bulunan bölgelere hafif masaj yolu ile uygulanır. Maskenin çillere etki etmesi için 30 dakika beklenir. Sürenin ardından cilt ovalanarak maskeden arındırılır ve temizlenen cilde nemlendirici sürülür. Oldukça etkili olan maskenin haftada bir kez uygulanması yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...