Jump to content

Anemon Nasıl Beslenir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kayıp Balık Nemo filminin ardından popülaritesi bir hayli artan anemon balıkları, oldukça sevimli türlerdir. Akvaryumda beslemeye uygun olan anemon balıkları, amatörler tarafından dahi kolaylıkla beslenebilecek bir cinstir. Sıklıkla palyaço balığı olarak da adlandırılır.

 

 

Anemon balıkları, akvaryumlarda görselliği geliştirmek adına sıklıkla tercih edilir. Bilinen 27 türü olan anemon balıkları başta kırmızı, yeşil ve sarı olmak üzere çok çeşitli renklere sahiptirler. Pasifik Okyanusu'nun ılıman sularında yaşayan anemon balıkları, isimlerini mutual bir yaşam sürdükleri anemon bitkisinden alır. Anemon bitkisi, anemon balıkları dışındaki tüm balıklar için zehirlidir. Anemon balıkları, anemon bitkisini güvenli bir sığınak olarak kullanırken aynı zamanda bitkiyi zararlı canlılardan korur. Bu karşılıklı fayda ilişkisinden doğan birlikte yaşama koşulları, mümkün olduğu sürece akvaryum içerisinde de sürdürülmelidir.

 

 

Anemon balıklarının son derece sakin bir yapısı vardır. Akvaryum içerisinde çok fazla hareket etmezler. Hareket etmeleri ancak kendilerine ve birlikte yaşadıkları anemon bitkisine daha iyi bir yer arayışı içine girmelerinden kaynaklanır. Anemon balıkları cinslerine göre suyun dibinde ya da yüzeye daha yakın yerlerinde bulunabilirler. Bazı türleri ışığı severken bazıları daha az tercih eder.

 

 

Bu balık türü akvaryumdaki diğer balıklar ile herahangi bir sorun yaşamaz. Akvaryumda daha agresif ve saldırgan özellikli balıklar bulunmuyorsa karma bir akvaryumda anemon balığı beslemek hiçbir sorun yaratmayacaktır. Anemon balıkları için suyun sıcaklığı 22-26 derece arası olmalıdır. Anemon balığı için suyun kalitesi son derece önemlidir. Bu nedenle sıklıkla su tazelenmelidir. Bununla birlikte anemon balıklarının gelişimlerinde önemli olan minerallar suya karıştırılarak, balıkların daha iyi gelişmesine kolaylıkla katkı sağlanabilir.

 

 

Anemon balıklarının doğal ortamlarına yakın bir akvaryum ortamı sağlamak için oyuklu kayalar ve taşlar ile düz yüzeyi bulunan alanlar bulundurmak önemlidir. Bu ekipmanlar balıkların üreme dönemi için önem arz eder. Anemon balığı beslenme olarak özellikle bitkileri tercih eder. Bitkilerin yanı sıra bazı omurgasız dip canlılarını ve solucanımsı canlıları da tükettikleri bilinir. Bununla birlikte akvaryumda beslenen anemon balıkları için özel üretilmiş hazır yemler de vardır.

 

anemon-nasil-beslenir_646x340.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...