Jump to content

4 Bin Lira Maaşlı Sözleşmeli Er Alınacak


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

TSK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapmak üzere 'sözleşmeli er' alımlarına başlıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman asker ihtiyacını karşılamak için 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş imkanı ile sözleşmeli er alacak. İzmir ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenlerin her hafta çarşamba günü şahsen Bornova`daki 57. Topçu Tugayı`na başvurmaları istendi.

 

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman asker ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli er alınacağı açıklandı. İzmir ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenlerin her hafta çarşamba günü şahsen Bornova`daki 57`nci Topçu Tugayı`na başvurmaları istendi.

 

 

Askerlik hizmetine başlamamış, askerlik hizmetini tamamlamamış veya askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlayanlar ile diğer başvuru şartlarını taşıyan adayların bu imkanlardan yararlanabileceği bildirildi.

 

 

Ayrıca adayların, Bornova 57`nci Topçu Tugayı`na başvurarak dilekçe doldurması, nüfus cüzdanının aslı ile 2 fotokopisi, son mezun olunan okula ait diplomanın aslı ve bir fotokopisi, askerlik hizmetini bitiren adayların terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, vesikalık 12 fotoğrafı, adli sicil kaydı ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurması gerektiği kaydedildi. Adayların sözleşmeli er olarak atandığı birliğe göre ilk görev yılında ortalama 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş alacağı belirtildi. Adayların, başvurusunun kabul edilmeleri durumunda, ön sağlık muayenesi ve fiziki yeterlilik sınavından geçtikten sonra, sonuçları Kara Kuvvetleri Komutanlığı adresinden öğrenebileceği bildirildi.

 

 

Sözleşmeli erlerin Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Türkiye`nin farklı noktalarındaki birliklerde görevlendirilecekleri vurgulandı. Adaylar, konuyla ilgili detaylı bilgileri Kara Kuvvetleri Komutanlığı internet adresinden veya 0 232 388 63 90 ve 388 10 09 (Dahili 1200) numaralı telefonlardan alabilecek.

 

 

DHA

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben başvuru yaptim, uzman general lazımsa geleyim diye, bu yönde bir ihtiyaç henüz yok ancak yine de ilginize teşekkür ediyoruz, seklinde ozenli bir mesajla nazikce beni reddettiler!!! 😔

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...