Jump to content

Çay İle Maske Nasıl Hazırlanır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Günlük hayatta sık sık tüketilen içeceklerden biri olan çayın cilde birçok faydası vardır. Çay, antionksidan kaynağıdır ve cildin su ihtiyacını yüksek oranda karşılar. Cilt için yararlı besinler ile birlikte çay maskesi hazırlanır ve cilde uygulanır. Çay maskelerinin cilde gerginlik kazandırma, gözenekleri sıkılaştırma ve güneşin zararlı ışınlarından koruma gibi etkileri bulunur. Böylelikle cildi gençleştirir ve doğal güzellik kazandırır. Göz altında oluşan şişlik ve morluklar için çay maskeleri ideal çözüm yöntemleridir. Ek olarak sivilceler ile mücadelede de çay kullanılır.

 

 

Evde çay maskesi hazırlamanın birden fazla yöntemi bulunur. Maskenin içeriğinde kullanılacak olan malzemeler, hazırlanış amacı doğrultusunda belirlenir. Bal, muz, yoğurt, mısır unu, limon ve zeytinyağı çay maskelerinde tercih edilen besin maddelerine örnektir. Beklenen etkinin elde edilmesi için malzemelerin kullanım miktarı önem taşır.

 

 

Cilt Canlandırıcı Çay Maskesi

 

 

Malzemeler

 

 

1 tatlı kaşığı çay

1 tatlı kaşığı bal

3 yemek kaşığı yoğurt

 

Uygulanışı

 

 

Öncelikle malzemeler bir kase içerisinde birliştirilir. Ardından tahta kaşık kullanılarak malzemeler karıştırılır. Elde edilen karışım, cilt yüzeyine hafif bir şekilde masaj yolu ile yedirilir. Maskenin göze kaçmaması göz sağlığı açısından önemlidir. Çay maskesinin cilde etki etmesi için 15 dakika maske ciltte bekletilir. Gereken sürenin geçmesi ile birlikte, maske ılık su yardımıyla ciltten arındırılır. Cildi canlandırırken yumuşaklık da katan çay maskesi, haftada bir kez olmak üzere cilde uygulanır. Maskenin düzenli periyotlar ile uygulanması, olumlu sonuç alınmasını etkiler.

 

 

Göz Altı Morlukları İçin Çay Maskesi

 

 

Malzemeler

 

 

2 yemek kaşığı demlenmiş çay

3 yemek kaşığı pirinç unu

3 damla limon suyu

 

Uygulanışı

 

 

Malzemeler bir kase içerisine alınır. Kıvam alıncaya dek karıştırılır ve cilde uygulanır. Maske cilde hafif hamleler ile masaj yaparak yedirilir. Cilde uygulanan maskenin etki göstermesi için maske cilt yüzeyinde 20 dakika bekletilir. Ardından soğuk su kullanılarak cilt, maskeden arındırılır. Göz altı morlukları için ideal bir çözüm yöntemi olan bu çay maskesi, cilt yüzeyi için de faydalıdır. Cildi gençleştirir ve yüksek oranda canlılık kazandırır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...