Jump to content

Lekelere Biberiye!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Lekelere biberiye!

 

Güneşten, ilaçlardan, doğumdan ya da yılların geçmesiyle bedenimizde ve yüzümüzde kendiliğinden lekeler oluşuyor. Ayrıca dış etkenlere maruz kalan cilt, yapısı gereği korunma amacı ile fazladan renk hücresi üretiyor. Böylelikle ciltte ton farkları ve lekeler oluşuyor. Uzmanlar bu sıkıntıya karşı doğal bitkilerden faydalanacağımız maske ve toniklerin kullanılması gerektiğini aktarıyor. Organic Visage Aktif Leke Giderici Krem'inde uygulanan doğal maskelerden sonra ciltte gözle görülür etki yaratacağını kaydeden uzmanlar, şu karışımları öneriyor:

 

LEKE AÇICI CİLT TONİĞİ

radioBullet.jpg Papatya

radioBullet.jpg Atkuyruğu

radioBullet.jpg Biberiye

radioBullet.jpg Lavanta

radioBullet.jpg Limon yağı

bullet.jpg Hazırlanışı: Organik bitkilerden birer tutam alınarak harmanlanır. Kaynamakta olan yarım litre suya atılan bitkiler bir taşım kaynatılıp süzülür. Elde edilen tonik içerisine ılık haldeyken 3 damla limon yağı eklenir. Mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. Sabah akşam olmak üzere nemli bir pamukla cilde uygulanır. Lekelerin zamanla açıldığını farkedeceksiniz...

 

LEKE AÇICI MASKE

radioBullet.jpg Mısır unu

radioBullet.jpg Papatya

radioBullet.jpg Lavanta

radioBullet.jpg Limon yağı

bullet.jpg Hazırlanışı: Lekeli ciltlerin kısa zamanda pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayan bir karışımdır. Kaynamakta olan yarım litre suya eşit ölçülerde 2 şer tutam atılan bitkiler bir taşım kaynatılıp süzülür. 2 çorba kaşığı mısır unu macun haline gelecek şekilde karıştırılır. 3 damla limon yağı ilave edilir. Gözaltı bölgesi hariç olmak üzere temiz cilde uygulandıktan sonra 20 dakika bekletilir. Bir limon kabuğu ile dairesel hareketler yapılarak temizlenir. Daha önce hazırlanmış tonik ile kompres yapılır.

 

KIRIŞIKLIK GİDERİCİ KREM

radioBullet.jpg Balmumu

radioBullet.jpg Kayısı yağı

radioBullet.jpg Jojoba yağı

radioBullet.jpg Ceviz yağı

radioBullet.jpg E vitamini

bullet.jpg Hazırlanışı: İki çorba kaşığı bal mumu kısık ateşte benmari usulü (kaynayan suyun üzerine koyacağınız ayrı bir kapta) eritilir. İçerisine; 5 damla jojoba yağı, 5 damla avokado yağı, 2 damla kayısı yağı ilave edilerek karıştırılır. Sabah ve akşam temiz cilde dairesel masajlarla uygulanır.

 

KIRIŞIK GİDERİCİ MASKE

radioBullet.jpg Taze kaymak

radioBullet.jpg Avokado meyvesi

radioBullet.jpg Buğday yağı

bullet.jpg Hazırlanışı: Bir avokadonun kabuğu soyulup ezilir. 2 kaşık kaymak içerisine karıştırılır. 5 damla buğday yağı ilave edilir. Haftada 2 gün gözaltı hariç temiz cilde sürülür. 15- 20 dakika bekletilir. Ilık suyla durulanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...