Jump to content

Azgın Teke Otu


sessiz nehir

Önerilen Mesajlar

Cinsel libido ve başarım arttırmak için kullanılabilecek çiçekler arasında adı geçen Ginsengli Bobo (Azgın Teke Otu) hikayesini; "Çin'de M.Ö. ikiyüz yılında kişizade bir aile, evlatları olmadığı için sülalesi tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Oğullarında iktidarsızlık sorunu olduğunu anlayınca; çalmadıkları kapı kalmaz. Erkek evlatlarının sorunu etrafta duyulur, oğul dışarı çıkamaz olur, arkadaşlarının müstehzi yüzüne bakamaz olmuştur. Bir gün kapılarını zavallı bir çoban çalar. Söylenceye bakılırsa koyun çobanı, sürüsünü belirli bir toprakta otlattıktan sonra eşeysel anlamda daha etkili olduğunu görmüştür. O otlardan toplayıp aileye getirmiştir. Aile önce çobanı aşağılar, kızar; koyunlarla evlatlarını bir tuttuğu için... Yaşananları seyreden oğlan, herkes yatıya çekildikten sonra bu bitkileri her gün yer. Bir yılın sonunda çiftin nurtopu gibi bir oğulları doğar. Bu olaydan sonra Çin halkı Çapkın Teke Otunu bir seksüel destekleyici olarak görmeye başlar.

 

AZGIN KEÇİ OTU (EPİMEDİUM)

Azgın keçi otu, yapraklarından ilaç yapmak için kullanılan bir bitkidir. Bitki tablet yada kapsül şeklinde de besin takviyesi olarak yararlanılabilmektedir. Kökeni uzakdoğu’ ya dayanmaktadır. İçerik bakımından zengin bir bileşime sahip olması ona şifa vermesi bakımından popülerlik kazandırmaktadır. Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?

Azgın teke otu, Horny Goat Weed, Barrenwort, Épimède, Épimède à Grandes Fleurs, Épimède du Japon, Epimedium, Epimedium Acuminatum, Epimedium brevicornum, Epimedium grandiflorum, Epimedium Grandiflorum Radix, Epimedium koreanum, Epimedium macranthum, Epimedium pubescens, Epimedium sagittatum, Epimedium violaceum Epimedium wushanese, Herba Epimedii, Herbe Cornée de chevre, Hierba de Cabra tr Celo, Japon Epimedium, Xian Ling Pi, Yin Yang Huo.

 

FAYDALARI NELERDİR?

Öncelikli kullanıldığı alanın araştırmalarla destekli olarak afrodizyak olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede özellikle erkekler arasında hiç de azımsanmayacak ve gizli tutulan bir problem olan İktidarsızlık, boşalma problemleri, cinsel işlev bozukluğu, yorgunluk gibi sıkıntılı durumlarda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

 

İlaveten hafıza kaybı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, bronşit, eklem ağrıları, HIV / AIDS, osteoporoz gibi sağlık sorunlarında da kullanılabilmektedir.

 

DİĞER FAYDALARI

  • Kemik ve eklemlere güç katar
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
  • Sperm üretimini artırır

NASIL ETKİ EDER?

Azgın keçi otu, kan dolaşımını artırarak ilgili organa daha fazla kan akışı sağlar. Ayrıca cinsel fonksiyonları geliştirmeye yardımcı olabilen kimyasallar içerir. Ayrıca postmenopozal kadınlarda kemik kaybını azaltabilen fitoöstrojen içerir.

 

Tabiiki doktora danışarak kullanılması uygundur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...