Jump to content

Seyahat İçin Tercih Edilebilecek 10 Şehir.


denmeh1

Önerilen Mesajlar

İnsanlar farklı şeyler görmek, deneyimlerini paylaşmak ve yolculuğun getirdiği güzel yönlerle huzur bulmak için seyahat eder. Günümüz dünyasında özellikle yaşanan kötü gelişmeler, insanlardaki huzur arayışını biraz daha arttırıyor. Tabi ki gezilecek seyahat edilecek bir yere gitmenin tek nedeni huzur bulmak değil. Bazen güzel bir tatil için, bazen orada yapılan bir etkinlik bazense araştırma için olabiliyor.

Tarihsel açıdan düşünüldüğünde de ziyaret için çok önemli yerler mevcut. Gelişen teknoloji her geçen gün eski dünyanın ayak basılmamış güzelliklerini karşımıza çıkartmaya devam ediyor. Bilinmeyene yapılan yolculuk ya da daha önce hiç deneyim fırsatı bulunmayan güzellikler oldukça heyecan vericidir. Seyahat için en çok tercih edilen şehirlerden yola çıkarak sizlere bir liste hazırlamaya çalıştık. Dilerseniz listemizde hangi ünü ülkenin güzel şehirleri var birlikte göz atalım.

İşte karşınızda 2015’te seyahat için en çok tercih edilecek 10 şehir:

[h=2]10 Havana – Küba[/h] havana-cuba.jpgAmerikalılar için çok uzun zamandır “Yasak Ada” olarak bilinir Küba. Bu az gelişmiş adada dünyanın en güzel plajlarından bazıları vardır. Berrak suları ve ipeksi kumu ile Küba, yıllardır insanlar için seyahat seçeneği olmaktadır. 2015’te Küba kesinlikle güzel bir seçenek olrak karşımıza çıkıyor.

[h=2]9 Montreal – Quebec[/h] montreal-quebec.jpgMontreal tartışmasız dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Şehir, inanılmaz lüks restoranlara, sıcak gece hayatına, güzel kadınlara ve Montreal Canadiens hokey takımına ev sahipliği yapmaktadır. Burası, kültür açısından oldukça zengindir, yıl boyunca sayısız eğlence ve aktivite bulabilirsiniz. Kışın; kayak, paten ve kızak gibi spor faaliyetlerine katılabilmeniz mümkün.

[h=2]8 New Orleans – Louisiana[/h] new-orleans-louisiana.jpg2015 New Orleans için önemli bir yıl, kenti sarsan korkunç Katrina kasırgasının 10. yıldönümü. Bu yıl New Orleans şehir ve toplum olarak dünyaya kendini göstermek istiyor. Katrina kayıplarını anmak için yıl boyunca düzenlenecek sayısız gösterileri, konserler, sanat sergilerine katılabilirsiniz.

[h=2]7 Milan – İtalya[/h] milan-italya.jpgİtalya seyahat için harika bir tercihtir. İtalya’nın en gözde şehri ise Milan olarak karşımıza çıkıyor. Expo için bu inanılmaz kenti 200 milyon ziyaretçinin ziyaret etmesi bekleniyor. Expo, 130 üzerinde ülkeyle gıda, beslenme, yardım gibi uygulamalara odaklanır. Aynı zamanda Expo, La Darsena gibi çok sayıda kentsel yenileme projelerinin tamamlanması ile örtüşmektedir. Çok sayıdaki tarihsel yerleri yenileyen Milan, 2015 gezginleri için mükemmel bir seyahat olanağı sunar.

[h=2]6 Danang – Vietnam[/h] danang-vietnam.jpgDanang cazibesi ve inanılmaz gıdaları ile herkesin yaşamayı isteyeceği bir yerdir. Hong Kong’tan direkt uçuşlar, Danang’a erişmek için oldukça elverişlidir. Vietnam’ın merkez kıyısında bulunan Danang şehrinin ziyaretçileri genelde tarihi Hoi An’ı ziyaret eder. 2011 yılında bu şehri 1 milyon kişi ziyaret edince, ülke yönetimi mevcut havaalanını büyütme kararı aldı. 2015’te Danang iyi bir tercih olabilir.

[h=2]5 St.Kitts – Hint Adaları[/h] st-kitts-hint-adalari.jpgSt. Kitts, inanılmaz müzik festivalleri ile bilinen küçük bir adadır. Ülkede son zamanlarda uygulanan otel yenileme çalışmaları sayesinde şehre gelen turistlerin beğenisini kazanmıştır. Şehirde yeni eklenen yeni bir mega büyüklükteki yat marinası, çarpıcı golf sahaları ve kulüpler bulunuyor. Lüks tatil köyleri, inanılmaz olanaklar, güzel plajlar, nazik insanlar ve efsanevi müzik festivalleri ile St. Kitts’i ziyaret etmemek için hiçbir neden yok!

[h=2]4 Durban – Güney Afrika[/h] durban-guney-afrika.jpgDurban oldukça güzel doğa harikası bir yer. Tüm yıl boyunca sıcak havası ve güzel plajları ile harikadır. Durhan, büyüleyici plaj kenarlarına sayısız restoran ekledi. Restoranlar en lezzetli Hint yemeklerini sunar. Bu şehrin özellikle bu yıl oldukça fazla tercih edileceği düşünülüyor.

[h=2]3 Medellin – Kolombiya[/h] medellin-kolombiya.jpgKolombiya’da bulunan Medellin, son zamanlarda oldukça fazla tercih ediliyor. Medellin dünyada pek çok kentsel yenileme ile tanındı. Bir zamanlar gecekondu olan mimari, yaratıcılıkla güzel binalara dönüşmüştür. Yeni şehir gecekonduları ortadan kaldırmak için gösterdiği çaba sayesinde, dünya seyahat listelerinde de yerini aldı.

[h=2]2 Adelaide – Güney Avustralya[/h] adelaide-guney-avustralya.jpgAdelaide, birçok kişinin bildiği gibi Güney Avustralya’nın başkentidir. Adelaide, inanılmaz şarapları ve olağanüstü plajları ile de bilinmektedir. Şehir bu yıl; Adelaide Film Festivali Womadelaide, Adelaide Festivali, SALA gibi inanılmaz festivallere ev sahipliği yapacak.

Adelaide sadece festivalleri ile ünlü değil. Şehirde birçok restoran, sayısız bar, etkileyici gece hayatı ve daha birçok gezilecek yer mevcut. Adelaide gerçekten tüm bu yıl boyunca gezmekten hiç sıkılmayacağınız mükemmel bir şehir.

[h=2]1 Caceres – İspanya[/h] caceres-ispanya.jpgCaceres, çarpıcı kültürü ve gıdaları ile turistlerin gözde mekanlarından biridir. Şehir bir tarih tutkunu için mükemmel bir yer. Roma ve Rönesans mimarisinin bir karışımı ile şehri çevreleyen güzellik herkesi büyülemeye yeter. Ancak 2015 yılındaki ünü, gerçekten sanat ve gıda ile ilgili. İnanılmaz modern bir otel ve restoran olan Atrio, Avrupa’nın en seçkin şarap mahzenleri birine sahip olduğunu iddia ediyor. Atrio açıldığı günden bu yana, yerel restoranlar ve kafeteryalar kendilerini daha da geliştirmeye başladı. 2015 yılında Avrupa’ya seyahat edecekseniz, listeye bu inanılmaz kenti de koymayı unutmayın!

 

Hani çok sıkılırsınız da “alıp başımı gidesim var” dersiniz ya, işte listemizdeki şehirler bunlardan bazıları. Tercih sebebi bilinmez ama hepsi bir birinden gizemli ve bir o kadarda etkileyici

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...