Jump to content

Kış Hastalıklarının Şifası Limonatada


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Yaz aylarında serinletmesi için sıkça tüketilen limonata, kış aylarında da şifa dağıtıyor.[/h]

kis_hastaliklarinin_sifasi_limonatada-0.jpg

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler, hastalıklardan korunmak ve vücut dirençlerini artırmak açısından bolca mevsimsel sebze ve meyve tüketiyor.

Limonatanın içerisinde bol miktarda C Vitamini bulunduğunu belirten Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Osman Güldemir, bu içeceğin yazın olduğu kadar kış aylarında da tüketilmesi gerektiğini söyledi.

[h=4]Soğuk algınlığına karşı en doğal koruma: Limon[/h] Soğuk havalarda bol miktarda C vitamini alınması gerektiğini vurgulayan Güldemir, "Limonata, sıcak zamanlarda başta çocuklar olmak üzere birçoğumuzun en çok tükettiği içeceklerden birisi. Ama ne yazık ki kışın fazla tercih edilmiyor. Soğuk algınlığına karşı en doğal korunma yöntemlerden birisi limon ve limonata.

[h=4]"Günde bir bardak içilen limonata"[/h] Günde bir bardak içilen limonata, hastalığa yakalanma riskini azaltırken hastalık halinde ise daha kolay iyileşmeyi sağlar. Günde tüketilen bir bardak limonata, vücudun ihtiyacı olan C vitaminin önemli kısmını karşılar. Ayrıca solunum sistemi için faydası yadsınamaz" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...