Jump to content

İlginç Gerçekler.


denmeh1

Önerilen Mesajlar

1. Şizofreni Hastaları

İlk gerçeğimiz şizofreni hastalarıyla ilgili. Sadece şizofrenlerin kendilerini gıdıklayabildiğini biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Sahip oldukları farklı beyin yapıları nedeniyle şizofrenler kendi kendilerini gıdıklaya bilir.

 

2. Instagram Narsistleri

İkinci ilginç psikolojik gerçeğimiz de Instagram profilinde çok sayıda kendi selfie'lerini paylaşan kişilerin narsist kişilik bozukluğuna sahip olma ihtimallerinin yüksek olduğu. Yapılan araştırmalar özellikle erkeklerin bu tarz paylaşımda bulunmaları durumunda psikopat eğilimlere yatkın olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra internet trolleri olarak adlandırılan, kışkırtıcı yorumlar ile insanları rahatsız etmeyi amaçlayan kişilerin de aynı şekilde psikopat kişilik bozukluklarına sahip olabileceği ortaya çıkmış.

 

3. Othello Sendromu

Bir diğer gerçeğimiz ise ilginç bir sendrom olan "Othello Sendromu". Bu sendroma sahip kişiler sevgililerini hastalık derecesinde kıskanıyor. Ancak Othello Sendromu'nda yaşanan kıskançlık durumu aslında kişinin kendine olan güvensizliği olarak açıklanıyor.

 

4. Olfaktör Sendromu

İlginç olan diğer bir sendrom "Olfaktör Sendromu". Bu sendroma sahip kişi etrafına sürekli kötü koku yaydığını düşünüyor. Hatta bu var olmayan kötü kokudan kurtulmak için sürekli duş alıyor, dişlerini fırçalıyor.

 

5. Nomofobi

Modern insanın teknoloji fobisi diyebileceğimiz "Nomofobi" ise cep telefonunu kaybetme ve dolayısıyla iletişimden mahrum kalma korkusu olarak tanımlanıyor. Hangi birimiz telefonumuzdan uzak kaldığımızda bu tarz bir korkuyu yaşamamışızdır ki.

 

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...