Jump to content

Muşti Mudra


denmeh1

Önerilen Mesajlar

Muşti mudra karaciğer, mide enerjisini aktive eder ve sindirimi geliştirir ve kabızlığa tedavi eder.

Parmaklarınızı avuç içinize gömün ve başparmağınızı parmaklarınızın üzerine getirin. Bu mudrayı her iki elle de yapın. Süreyi ihtiyacınıza göre belirleyin veya günde 3 kez 15 dakika boyunca yapın.

 

Muşti mudra karaciğer, mide enerjisini aktive eder ve sindirimi geliştirir ve kabızlığa tedavi eder.

 

Birine yumruğumuzu gösterdiğimiz zaman karşımızdaki kişi bu hareketi anlar ve korku, kaçma veya karşı saldırıya geçmeyle tepki verir. Fakat bu durum sorunu çözmez. Ne yazık ki kızgınlığın algılanamayacak kadar bastırılmasının nedeni budur. Her kızgınlığı anında dışa vurup yaşamak da pekiyi bir yol sayılmadığı gibi, bastırmak da olmaz. Sebep bilinirse kızgınlık azaltılabilir.

 

Kör kızgınlık da var, haklı kızgınlık da. Ama kızgınlıkların çoğu bu iki ucun arasında bir yerdedir. Karaciğer zayıflığı, sindirim sorunları, kabızlık, gerilim ve kalp soruları vs. gibi birçok rahatsızlık bastırılmış ve kontrol dışı kızgınlıktan kaynaklanır. Birçok kızgınlık türü "hayır” diyememekten, sınırları belirleyememekten, kişinin kendinin köşeye sıkıştırılmasına izin vermekten kaynaklanır. Temel kötülük burada korkudur. Kızgınlık yükseldiğinde, belli bir gelecekte dışarı çıkmanın yolunu arar. Bu yüzden kızgınlığın sebebini arayın ve kızgınlığınızı tetikleyen şeyi ortadan kaldırmanın stratejilerini araştırın. Birçok sorun sadece görüşerek veya üzerine düşünerek çözülebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...