Jump to content

Yeniay ve Dolunay Detoksu


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Neden Uygulanır?

 

 

Bu iki Ay dönemi bedenimizin, ruhumuzun ve zihnimizin yoğun bir enerjiye maruz kaldığı dönemlerdir. Bu etkinin ne kadar güçlü olduğunu aslında hepimiz ilkokul sıralarında öğrenmiştik. Med-cezir, yani Ay’ın enerjisi ile okyanusları yükseltip alçaltması..

Bu enerji okyanusların yanında kum tanesi sayılabilecek biz insanları nasıl etkiler bir düşünün!

Etkileri arasında farklılıklar olsa da hem Yeni Ay hem de Dolunay döneminde pek hoşa gitmeyen etkiler yaşarız; bedenen, ruhen ve zihnen. Bu enerjinin

 

olumsuz etkilerini azaltmak elbette başvurabileceğimiz yöntemler mevcut.

Ruhumuzu ve zihnimizi rahatlatacak yöntemler arasında meditasyon, dua, zikir, ibadet ya da benzeri unsurlar sayılabilir. Bu tür bir yöntem üzerimizdeki gergin enerjiyi boşaltarak yaşanması olası pek çok olumsuz durumdan bizi koruyacaktır.

 

 

 

 

Bedenimizi arındırmanın ve korumanın yolu ise beslenme konusunda bir disiplin uygulamaktır. Bu iki dönemde organlarımızı yormak bir yana dinlendirmemiz gerekir. Bunun için de ağır beslenmekten yorulan organlarımızı üzmeyecek bir beslenme şekli seçmemiz gerekir.

 

 

 

 

Nasıl Uygulanır?

 

 

Uzman kimliklerin sunduğu pek çok detoks türü vardır. Ben herhangi birini seçip vermeyeceğim sizlere çünkü söylediğim gibi bu uzmanlık gerektiren bir iş ve doğrusu kişiye özel olanı. Peki, ne yapacağız? Sizin için hazırlanmış ya da uygulayıp faydasını gördüğünüz herhangi bir detoks tarifi varsa evinizde buna devam edebilirsiniz. Yoksa, böyle bir tarife ulaşana kadar detoksun genel kurallarıyla hareket edebilirsiniz. Bizim için asıl önemli olan ve benim sizlerle paylaşmak istediğim, doğru zamanlama çünkü.

 

 

Nedir Genel Kurallar?

 

 

Detoks süresi boyunca:

 

 

-Ağır ve yağlı yemeklerden uzak durmak (özellikle Dolunay dönemlerinde alınan yağ yerleşir, vücuttan atılması çok zordur!)

 

 

-Et ve et ürünlerinden uzak durmak

 

 

-Süt ve süt ürünlerinden uzak durmak

 

 

-İşlenmiş gıdalardan, asidik yiyecek ve içeceklerden uzak durmak

 

 

-Taneli ve sert; hazmı zor gıdalardan uzak durmak

 

 

 

 

-Öğünlerimizi sebze çorbaları içerek değerlendirmek

 

 

-Öğün aralarında taze sıkılmış meyve ve sebze suları hazırlayıp içmek .(Havuc, pancar, şalgam, elma, kivi gibi meyve ve sebzeler.)

 

 

-Bol su içmek (özellikle saat 15.00-19.00 saatleri arası bedenimizin toksin atma zamanıdır!)

 

 

-Mümkünse günde iki fincan bitki çayı (Lavanta, ısırgan, papatya, rezene, karahindiba vb.)

 

 

-Stresten kendimizi korumak

 

 

Ne Zaman Uygulanmalı?

 

 

09-10-11 Ocak(Yeni Ay) ve 23-24-25 Ocak(Dolunay) detoksun etkilerini kat kat arttıracak tarihler! Olması gereken ve etkili sonuç verecek olan budur fakat çok önemli bir nedenle üç gün uygulamanız mümkün değilse en azından 10 ve 24 Ocak tarihlerini değerlendirmenizi öneririm.

Ayrıca vurgulamak isterim ki ay sonundaki Dolunay, Yengeç burcunda gerçekleşecek ve detoks bir kat daha önemli olacak bizim için.

 

*** İsteyenler bu süreyi oruç tutarak da geçirebilir ve daha da faydalıdır fakat iftar öğünü ve sonrasında yine yukarıdaki gibi hafif beslenme koşulu devam etmektedir.

 

 

 

 

Yeni Ay ve Dolunay arınma dönemleridir ve çok önemli bir fırsattır bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuz için! Dinlenen, yenilenen organlarımız ve bedenimiz taptaze bir enerjiyle dolar; bu enerji zihin ve ruh yorgunluğumuzu da önemli ölçüde giderir. Daha da arı bir zihin ve ruh için yazımın başında bahsettiğim yöntemleri de ilave edebilirsiniz bu sürece.

 

 

Arınmak, hafiflemek ve yenilenip taptaze enerjilerle dönmek dileğiyle...

 

Alıntıdır

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...