Jump to content

Tüm Bedenlerimizde Arınma Metotları


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Bilgiler insanoğlunun et ve kemikden oluşan fiziksel bedeni dışında 8 ayrı bedene daha sahip olduğunu açıklıyor. Buna göre toplam 9 bedenimiz, 3 ana beden altında yer almaktadır; Fiziksel Beden, Astral Beden ve Ruhsal Beden.

 

 

Madde ve enerjiden oluşan Fiziksel Bedenimiz; Kişisel Bedeni, Enerji Bedenini ve Çevresel Bedenimizi kapsamaktadır.

 

 

Astral Beden içerisinde yer alan Akıl Bedeninde duyularımız vasıtası ile oluşan duygularımız ile; ayırt etme yetisi, düşünce, görüş ve inançlarımızın oluştuğu Zihin Bedenimiz ve kendimizi nasıl tanımladığımızı belirleyen Ego Bedeni bulunmakta.

 

 

Ruhsal Bedenimiz ise Kişisel Ruh yani Can’ımızı; Kolektif Ruh yani toplumların hafızasında derin iz bırakan yüksek bilinç seviyelerinin etkileri olan arketip enerjileri ve Evrensel Ruh’u, yani inanç sistemimize göre Allah, Tanrı, Brahman veya evrenin saf sonsuz zekası olarak tanımlayabileceğimiz bileşenlerden oluşmaktadır.

 

 

Arınma sadece ağzımızdan içeri aldıklarımıza dikkat etmek demek değildir, gerçek arınma sahip olduğumuz tüm bedenlerimizdeki toksinlerin tahliyesi ile mümkün olur. Bunun içinde Fiziksel Bedenin arınması için en büyük önemi arz eden doğru besin seçimleri dışında, zihinsel ve ruhsal detoks yöntemlerinin de eş zamanlı olarak uygulanması gerekmektedir.

 

 

Tüm bedenlerimizde denge sağlayarak, bütünsel anlamda sağlık, zindelik ve esenlik halimizi artırmak ve daha mutlu ve tatmin bir yaşam yaratmak için kadim ilimlerde oldukça basit ama etkili olan yöntemler önerilmektedir. Bu yöntemler gündelik rutine oturtulduğunda mucizevi değişimler yaratırlar. Unutmayın fiziksel dünyayı 5 duyumuz vasıtası ile, duygusal dünyamızı zihnimizin yarattığı hisler ve düşünceler ile ve ruhsal dünyamızı ise birlik bilincine bağlantımız olan Can’ımız ile deneyimleriz. Bu üç ana bedende de daha yüksek titreşimli frekansları hissedip, şuurumuzu yükselterek, deneyimlerimizi farklılaştırmak ve deneyimlerimiz neticesinde fizyolojik ve astral bedenlerimizde oluşan moleküler yapımıza yön vermek bizim seçimlerimiz neticesindedir.

 

 

Bu sayıda sizlerle Bütünsel Bir Arınma programının olmazsa olmazı olan üç tane birbirinden güçlü ve etkili gündelik rutin önerisi paylaşacağım;

 

 

Güne Dil Temizleme Spatulası ile başlamak; Gece boyunca bedenimiz hücresel yenilenmesini yaparken, fiziksel bedendeki tüm serbest radikaller ve toksin maddeleri kalın bağırsaklara ve dilin üzerine göndererek ve terleyerek tahliye eder. Sabah kalktığınız zaman dilinizin üzerindeki beyazımsı veya sarımsı acımsı tat, bedenimizden gece boyunca tahliye edilen toksin maddelerin bir kısmıdır. Bu tabakayı iyi bir dil temizleme spatulası ile temizleyerek güne başlamak uzun vadede yaşam kalitesini yükselten oldukça etkili bir uygulamadır.

Kontrollü Nefes Teknikleri Çalışması : Nefesimiz tüm bedenlerimiz arasındaki en önemli bağlantı mekanizmasıdır. Nefes, hayatımızın birçok katmanıyla bütünleşmiştir. Nefes, bulunduğumuz ortam, solunum sisteminiz, sinir sistemimiz, endokrin sistemimiz, zihnimiz ve vücudumuzdaki her bir hücre ile eşzamanlı olarak zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerimizle de senkronize hareket eder. Dolayısı ile gün içerisinde 10 dakika ayırarak, yaşam kalitemizin hangi niteliklerini yükseltmek istiyorsak, o niteliklere hizmet eden kontrollü nefes egzersizleri hem fiziksel, hem duygusal ve hem de ruhsal sağlığımıza ciddi katkıda bulunacaktır. Unutmayın ki, kontrolsüz ve bilinçsizce nefes alıp vermek depresyon, sinir, gerginlik ve saldırganlık yaratır. Kontrollü nefes ise sağlık ve neşe getirir. Büyük bir çoğunluğu burundan alınıp, burundan verilen Kadim Nefes Teknikleri aracılığı ile bedenimizi ve zihnimizi sakinleştirecek, dengeleyecek, arındıracak ve canlandıracak şekilde çalışmasını denetleyebilir ve tüm bedenlerimizde uyum yaratabiliriz.

Kadim Nefes Teknikleri seminerlerinde 10 farklı nefes tekniğini basitlikle öğrenerek, ihtiyaç duyduklarınızı hayat boyu rahatlıkla uygular ve bazılarının faydalarını anında, bazılarının ise çok kısa bir zaman içerisinde deneyimlersiniz. Eğer bu tarz seminerler yaşadığınız çevrelerde düzenlenmiyor ise, en azından internet üzerinden Nadi Shodhana isimli tekniği araştırarak, gündelik olarak uygulamanızı öneririm. Alternate Nostril Breathing olarak da bilinen bu teknik özellikle zihinsel detoks için mükemmel bir seçim olacaktır.

 

 

· Hergün 30 dk Meditasyon Uygulaması : Yüzyılımızda strese karşı en etkili panzehir olarak nitelenen Meditasyon, bilimsel bir zihni dinlendirme tekniği ve derin bir şifa yöntemidir. Günümüzde çok popüler olan bu kelime çoğunlukla yanlış anlaşılmakta ve hatta yanlış uygulanmaktadır. Meditasyon 5 duyuyu izole ederek zihnin ötesine, saf ve sonsuz bilincin bulunduğu alana girmektir. Bu alan gerçek benliğimizin yuvası olan sonsuz olasılıklar alanı’dır. Meditasyonda gap dediğimiz bu alana niyetlerimiz doğrultusunda girip çıkarak yaşamımıza tüm ihtiyacımız olan şifa, yaratıcılık, ilham, huzur ve bilgeliği çekeriz. Uluslarası bilim kurumlarınca yapılan klinik araştırma neticelerine göre, meditasyon her gün düzenli uygulandığı takdirde başlıca aşağıdaki faydaları sağlamaktadır;

 

 

Stresi giderir

Fiziksel, zihinsel ve duygusal detoks yapar

Kaygı, endişe ve muhtelif korkuları azaltır

Uyku kalitesi artar

İlişkileri iyileştirir, geliştirir

İç huzuru kazandırır

Yaratıcılığı ve sezgileri uyandırır

Odaklanma yeteneğini artırır, konsantrasyonu güçlendirir

Yüksek tansiyonu indirir

Kan basıncını azaltır, kalp çarpıntısını hafifletir

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Yorgunluğu giderir

Daha az yargılayıcı olmanızı sağlar

Yaşlanma karşıtı (anti-aging) hormonları salgılanır (DHEA)

 

Unutmayın, meditasyonu sadece stres ile başetmek ve rahatlamak için yapmıyoruz. Meditasyonu beyin nöro-plastisitesi başlatarak bilincimizi yükseltmek ve meditasyon öncesi yapacağımız niyetlerimiz doğrultusunda yaşamımızın dizginlerini elimize almak için de yapıyoruz. Bu sebeple meditasyon öğrenirken, beyin nöro-plastisitesini başlattığı kanıtlanmış olan mantra tekniklerini öğrenmenizi öneririm.

 

 

Esenlikle kalın,

 

 

Ebru Şinik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...