Jump to content

Paha Biçilmez Bir Gülüşe Ne Dersiniz?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Paha biçilmez bir gülüşe ne dersiniz?

 

Gülerken elinizi ağzınıza mı götürüyorsunuz? Gülüşünüzden memnun değil misiniz? Küçük dokunuşlarla mükemmel bir gülüşe sahip olabilirsiniz?

 

Eğer fırsat verirseniz dişleriniz yaşınızı söyleyecektir. Kozmetik bir gülüş yenilemesi işlemi görünüşünüzden yılları silebilir. Gülüş yenilemesi işlemi cerrahi olmayan düzenlemeleri içerebilir, gülüş genişletilebilir, dişler beyazlatılıp dudaklar dolgunlaştırılabilir. İnsanlar yaşlandıkça dudaklar genellikle elastikiyetini kaybederek incelir, kırışıklıklar oluşur ve yüzleri yaşını göstermeye başlar. Gülüş dizaynı, dudak ve dişetlerinin estetik olarak dişleri desteklediği çerçevede tüm resmi içerisine alır. Her farklı çerçevenin farklı çizimleri tamamlaması gibi birine ait gülüşün dizaynı ve değişimi de kişisel temeller üzerine yapılır. Odak, tüm gülüşün geliştirilmesidir. Bir ya da iki dişin düzeltilmesi bir bloktaki bir ya da iki evin yenilenmesine benzer; geri kalan her şeyin daha kötü görünmesine neden olur. Estetik diş hekimliği yama yapma üzerine kurulu değildir, tüm gülüşün üzerine konsantre olmak gerekir. Diş hekimliği estetik devrime doğru yol almakta, yeni materyaller, teknikler ve ekipmanlar hekimin yüksek kalitede, oldukça estetik restorasyonları öngörülebilir ve minimal invaziv şekilde yapmasına olanak sağlamaktadır. Bazı vakalarda hasta plastik cerrahi ile yüz germe ameliyatı düşünür durumdayken, yapılacak bir gülümseme dizaynı ile bu ihtiyaç giderilebilir.

 

KİMLER GÜLÜŞÜNÜ YENİLEMELİ?

Bir kişinin uygun aday olup olmadığını anlamak için hekim öncelikle hastanın tüm yüzünü değerlendirmeli ve kişinin beklentilerini dinlemelidir. Her hastanın dişlerinin şekli ve dizaynı kişisel olmalıdır, çünkü her insanın yüz kontürleri farklıdır ve bu farklı özellikler her kişinin karakterini belirlemede yardımcıdır. Gülüş dizaynının başlangıç noktası yüzün orta hattının belirlenmesidir. Ön dişler arasındaki orta hat, yüzün orta hattına göre çizilmelidir. Dişlerin ve diş etinin görülme miktarı; kişiden kişiye, konuşma ve gülüş pozisyonuna göre değişmektedir. Örneğin gülerken ağzınızı iki köşesinden geçen bir hat çizdiğinizde bu hattın altında kalan yüzde 75-100 oranındaki ön dişlerde genç bir gülüş bulursunuz. Sadece dişlerin kenarlarının geçtiği düzlemi değiştirerek ve köşeleri daha düz ya da yuvarlak yaparak bile farklı gülüş tiplerini yaratabiliriz. Örneğin daha agresif görünmek isteyen biri için dişler herhangi bir yumuşak kıvrım olmaksızın düz bir şekilde yapılabilir, daha sevimli görünmek isteyen biri için ön dişler komşu dişlere nazaran hafifçe daha uzun yapılabilir ve köpek dişleri yuvarlak bir nokta ile biraz daha uzun yapılabilir. Sadece keskin köşeleri yuvarlatarak bile daha yumuşak, daha feminen bir görünüş elde edilebilir.

 

FOTOĞRAFLARA MUTLAKA BAKIN

İnsanlar dar dişlerinin görünüşünü düzelterek, ağız köşelerindeki koyu boşlukları doldurup gülüşlerini güzelleştirebilir. Ayrıca kişinin yüz özelliklerine bağlı yapılan estetik diş hekimliği farklı şekil, eğim ve yönde dişlerin yapılması ihtiyacını da doğurabilir. Bazı insanlar sadece daha baskın köpek ya da ön kesici dişe ihtiyaç duyabilir. Belki sadece yan kesici dişin hafifçe yan dişe dönük yerleştirilmesi doğru ışığı yakalamaya yardımcı olabilecektir. Eski fotoğraflar sizin orijinal gülüşünüzdeki hoşlandığınız ya da hoşlanmadığınız özellikleri bulmada yardımcı olacaktır.

 

4 DAKİKADA LAZER DESTEKLİ İMPLANT

 

bullet.jpg Lazer kullanılarak yapılan implant uygulamaları minimal invaziv yöntem olarak bilinir. Bu yöntem, kemik hacminin uygun olduğu her alanda uygulanabilir. Bu yöntemde sadece implant uygulayacağınız bölgede bir diş eti ve kemik işlemi yapıldığı için hastaların operasyon sonrası konforları maksimum düzeyde olur.

bullet.jpg Uygulamaya başlamadan önce hastadan alınacak olan üç boyutlu bilgisayarlı tomografi implantın yerleşeceği kemik dokusunun genişliği hakkında detay vereceğinden, operasyon esnasında bir süprizle karşılaşılmayacak ve operasyonun kısa sürede neticelendirilmesini sağlayacaktır.

bullet.jpg Lazer kullanılarak yapılan implant uygulaması sonucu hastanın ağzında herhangi bir cerrahi işlem yapılmadığı görüntüsü olduğundan; kemik desteği elverdiği sürece, hastayı dişsiz geldiği klinikten dişli olarak çıkarma imkanımız doğmaktadır.

bullet.jpg Dünya çapında uygulanmakta olan All On Four ve Columbus Bridge yöntemleri; lazer destekli uygulandıklarında, açıkta yara yeri olmadığından daha çabuk iyileşmekte ve dikiş de olmadığından gıda birikimini önleyerek ameliyat sonrası diş kullanımını kolay hale getirmektedir.

bullet.jpg Kanama ve yara iyileşmesi problemi olan hastalarda lazer destekli implant uygulamaları yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

 

İMPLANTIN HASTALARA AVANTAJLARI

 

bullet.jpg Alt çenedeki bütün dişlerini kaybetmiş ve protez takılı hastalar:

Bu hastalar protezin hareketine bağlı olarak sürekli ağrıdan ve iyi çiğneyememekten şikayet etmektedirler. Bu şikayetler zaman içinde proteze destek olan kemik dokusunun erimesiyle birlikte daha da artabilmektedir. Bu tip hastalarda implant tedavisi, bu şikayetleri ortadan kaldırabildiği gibi kemiğin erimesini de durdurmaktadır.

 

bullet.jpg Üst çenedeki bütün dişlerini kaybetmiş ve protezli hastalar:

Üst protezler alt çene protezlerine oranla daha stabil olsalar da protezin damağı kapatan tasarımı tat alma duygusunu azaltıp mide bulantısına yol açabilmektedir.

 

bullet.jpg Alt veya üst çenedeki dişlerinin bir kısmını kaybetmiş hastalar:

Bu şekil şikayeti olan hastaların, kancalarla tutunan protezin çirkin görünümünün kaldırılabilmesi veya köprü yapılabilmesi için sağlıklı dişlerini kestirme zorunluluğu olabilmektedir.

 

bullet.jpg Tek dişini kaybetmiş olan hastalar:

Klasik tedavi şekillerinde, bir dişin tedavisi için en az iki komşu dişi feda etmek gerekmektedir. Bu durumlarda tek bir implantın monte edilmesiyle komşu dişler kurtarıldığı gibi daha estetik diş yapısı ve işlevsel sonuçların yakalanması sağlanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...