Jump to content

Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler...


Renan

Önerilen Mesajlar

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

 

1453112094442.jpg

“Kötü geçen tüm estetik ameliyatlar arasında burun estetiği düzeltilmesi en zor olan ameliyattır, bu nedenle çok dikkat edilmelidir” diyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, burun estetiği yaptırmak isteyenlerin ameliyatı planlarken bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

 

Burun estetiği ameliyatı, burnu kısaltmak ya da uzatmak, şeklini ya da hatlarını değiştirmek, burun deliklerini daraltmak veya burun ucu düzeltmeleri gibi şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan cerrahi işlemleridir.

 

Burundaki şekil bozukluğu sizin istekleriniz ve yüzün genel özellikleri ile uyumlu olacak şekilde cerrah tarafından planlanır. Burnun üst kısmı kemik, altı kısmı ise kıkırdak dokudan oluşur. Cerrah burundaki şekil bozukluğuna göre kemik ve kıkırdak doku müdahalesi gerektirebilir. Burun estetiği ameliyatları çeşitli teknikler ile gerçekleştirilebilir. Hastalarımızın birçoğu kapalı teknik, açık teknik, kırmandan burun estetiği gibi teklifler ile gelir. Hastanın burnuna hangi tekniğin uygulanması gerektiğine plastik cerrah karar vermelidir. Çünkü hangi teknik uygulanırsa uygulansın bütün plastik cerrahi operasyonlarda amaç estetik ameliyat olduğu belli olmayacak kadar doğal, yüzün geneliyle uyum sağlayan bir güzellik, burnun tüm işlevlerini yerine getirecek kadar sağlıklı bir burun yapmaktır. Burada önemli olan ise seçilen cerrahın tecrübesi ve başarısı ile hastanın genetik mirası, cilt kalitesi, yaşı ve sağlıklı yaşam tarzıdır.

 

Burun estetiği ameliyatlarında burunda yapılacak düzeltmenin boyutu, hastanı ve cerrahın tercihine göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Lokal anestezide hasta uyanık olur, bölgesel uygulamalar ile ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmez. Genel anestezide ise hasta uyur haldedir, ameliyat tamamlandıktan sonra uyandırılır.

 

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci artık daha kısa ve rahat

 

Burun estetiği ameliyatı sonrası tampon yerine atel kullanılıyor. Atel kullanımı iyileşme sonrası süreci hasta açısından kolaylaştıran bir aparattır. Günümüzde plastik cerrahlar modern alet ve teknikler kullanıyor. Böylece ameliyatlar sırasında dokulara daha az zarar görüyor, cerrahlar daha hassas çalışabiliyor. Bu sayede ameliyat sonrası morarma, ödem gibi komplikasyonlar daha az oluyor. Hasta daha çabuk iyileşerek kısa bir süre sonra normal hayatına devam edebiliyor.

 

Ameliyat sonrası belli bir süre cerrahın verdiği tavsiyelere tam anlamıyla yaşamak gerekir. Buruna darbe alma ihtimali olan aktivitelerde tedbirli olmak, ameliyat bölgesini güneş ışıklarına maruz bırakmamak, iyileşme süresinde sigara ve alkolden uzak durmak, sağlıklı beslenmek ve dinlenme sürelerini uzatmak iyileşme süresini kısaltır, daha çabuk bir iyileşme sağlar.

 

Burun estetiği ameliyatlarında milimetrik değişiklikler burnunuzun görünüşünde büyük değişikliklere yol açabilir. Birinci burun estetiği ameliyatının başarılı geçmesi çok önemlidir. Çünkü sonraki ameliyatlar hem hasta hem de cerrah için giderek zorlaşır. Bu nedenle burun estetiği ameliyatınızı her açıdan çok planlamalı, cerrahınızı ve hastanenizi çok dikkatli seçmelisiniz.

 

Op.Dr.Fatih Dağdelen

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...