Jump to content

Dilek Öcalan, TBMM'den Seslendi: Abdullah Öcalan'a Özgürlük


ʂմƙմէ-մ νმνεყlმ

Önerilen Mesajlar

Dilek Öcalan, TBMM'den Seslendi: Abdullah Öcalan'a Özgürlük

 

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, aile üyeleriyle birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "Öcalan'ın özgürlüğüne yönelik ciddi adımların atılmasını talep ediyoruz" dedi.

 

 

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Abdullah Öcalan'ın, sağlığı ve güvenliğiyle ilgili hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını savunarak, "Yasalarla verilen haklardan keyfi şekilde men edilmesini kabul etmiyoruz. Bir an önce Öcalan'ın özgürlüğüne yönelik ciddi adımların atılmasını talep ediyoruz" dedi.

 

MEHMET ÖCALAN DA ORADAYDI

Öcalan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hem HDP Milletvekili hem de Öcalan'ın ailesinin bir ferdi olarak, İmralı'da tutuklu bulunanların aileleriyle basının karşısında olduğunu söyledi. Basın toplantısına, Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan da katıldı.

 

dilek-ocalan-tbmm-den-seslendi-abdullah-ocalan-8085436_7340_m.jpg

 

ÖCALAN'I "KÜRT HALK ÖNDERİ" OLARAK NİTELENDİRDİ

Abdullah Öcalan'ı, "Kürt halk önderi" diye nitelendiren Dilek Öcalan, Öcalan üzerinde tecritin son bulması, Çözüm Süreci müzakerelerine kalındığı yerden devam edilmesi için çağrıda bulunmak istediğini belirtti. Dilek Öcalan, Öcalan'ın tutuklandığı günden bu yana İmralı'da ağır tecrit koşullarında tutulduğunu, bu koşulların her geçen gün keyfi şekilde derinleştiğini ileri sürdü.

 

hdp-sanliurfa-milletvekili-ocalan-aciklamasi-8085436_8576_m.jpg

 

"MİLYONLARCA İNSAN ENDİŞELİ"

Öcalan'ın 27 Temmuz 2011'den bu yana avukatlarıyla, 6 Ekim 2014'ten itibaren ailesiyle, 5 Nisan 2015'ten itibaren İmralı heyetiyle görüşmesinin engellendiğini ileri süren Öcalan, 26 Aralık 2015'te yanında bulunun iki tutuklunun Silivri Cezaevine nakledildiğini ifade etti. Bu durumun, Öcalan'dan haber almayı bekleyen milyonlarca insanı endişeye sevk ettiğini belirten Öcalan, hükümetin, diyalog masasını devirdiğini, tecriti ağırlaştırdığını, ülkeyi kaosa sürüklediğini, bundan tek çıkış yolunun masaya dönmek, nitelikli müzakereleri başlatmak olduğunu öne sürdü.

"HİÇBİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLİZ"

Öcalan, barış için bir çözüm üretebilmek adına, bütün kesimlerin bu süreçte elini taşın altına koymasını isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çatışmasızlık ortamını yeniden inşa etmek, kalıcı barışı sağlayabilmek için sürecin baş müzakerecisi olan Öcalan üzerindeki tecritin bir an önce kaldırılması, özgürlüğünün acil olarak gündemimize gelmesi gerekir. Ailesi olarak Öcalan'ın sağlığı ve güvenlik durumlarıyla ilgili hiçbir bilgiye sahip değiliz. Yasalarla verilen haklardan keyfi şekilde men edilmiş durumda olmasını ailesi olarak kabul etmiyoruz. Ailelere ve kamuoyuna bu keyfi tutumların açıklanması ve bir an önce Öcalan'ın özgürlüğüne yönelik ciddi adımların atılmasını talep ediyoruz."

 

hdp-sanliurfa-milletvekili-ocalan-aciklamasi-8085436_4116_m.jpg

 

Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan da 15 aydan beri Abdullah Öcalan ile görüşemediklerini belirterek, yasal haklarını kimden isteyeceklerini sordu.

 

Öcalan, "Hukuk, yasal haklar bütün mahkumlar için geçerliyse Öcalan ve İmralı'dakiler için de geçerli olmalıdır. Öcalan buranın vatandaşıysa ben de vatandaşıysam yasal hakkım neden verilmiyor?" dedi.

 

Bir soru üzerine Dilek Öcalan, Abdullah Öcalan ile görüşmek için girişimlerde bulunduklarını, ancak yanıt alamadıklarını öne sürdü.

 

Dilek Öcalan, TBMM’den Seslendi: Abdullah Öcalan’a Özgürlük

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yasal haklarınız neden verılmıyormuşmuş!!verilmesin daha beter olun hepınız..nankörler vatanı bölmeye calısan hainler.yemek yediğiniz kaba pisleyen yaratıklarsınız..türkiyenin şükredin hala ekmeğini yeme şansınız devam ediyor yoksa hdp yan ve yandaşları sokakda ki köpeğe verilen değeri dahi hak etmiyorsunuz.yediğiniz içdiğiniz burnunuzdan gelsin..bu ülkenin toprakları size ancak mezar olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu ülkede o kadar şerefsiz varki asmakla kesmekle bitmez.yüzlerine Alah rızası için bir bakın Allah nurlarını almış.bunlara tabi olan kürtlerin ve diğer hainlerinde yüzlerine iyice bir bakın.şeytan 3 kısımdır.kendisi cinleri ve bunlar misali insanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...