Jump to content

Canlandırıcı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Kadınlar için saçlarının güzel ve bakımlı olması önemlidir. Zamanla saçlarda yıpranmalar görülebilir. Evde yapılabilecek bakım maskeleri ile saçın kaybettiği canlılığı geri kazanmak mümkündür.

 

 

Canlandırıcı saç maskesi nasıl yapılır?

 

 

Maske 1: Bal ve zeytinyağı iyi birer saç dostudur. Bu nedenle saç canlandırıcı saç maskelerinde bal ya da zeytinyağından biri bulunur. 2 çorba kaşığı bal, 2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı, 10 damla nane yağı bir kapta iyice karıştırılır. Elde edilen maske saç diplerinden saç uçlarına doğru iyice sürülür. Maske saçın tamamına uygulandıktan sonra saç bir havlu yardımı ile sarılır. Maske saçta 1 saat bekledikten sonra bol su ile iyice yıkanır. Bu maske saçtaki yıpranmaları büyük ölçüde azaltır. Ayrıca saça parlaklık kazandırarak saçın eski canlılığına kavuşmasını sağlar.

 

 

Maske 2: Aspirin ve bitkisel yağlar da saçın canlanmasında önemli bir rol oynar. Bir kapta 3 çay kaşığı bira mayası, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı susam yağı, 1 çay kaşığı kekik yağı, 5 tane aspirin (aspirinler önce iyice ezilecek), 1 çay kaşığı lavanta yağı iyice karıştırılır. Tüm malzemeler birbirine karıştıktan sonra saç diplerine uygulanır. Özellikle kuru saçların canlanmasında bu maske çok etkilidir. Maske saçta 1 saat bekledikten sonra bol su ile yıkanır.

 

 

Maske 3: Avokado iyi bir saç canlandırıcıdır. Önce 1 adet avokado suyulur ve iyice ezilir. Ezilen avokadonun üzerine 1 çay kaşığı hint yağı ile 1 tatlı kaşığı bal eklenir. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra elde edilen maske tüm saça uygulanır. Maske saçta 30 dakika bekledikten sonra saç bol su ile yıkanır.

 

 

Maske 4: 3 bardak su ile bir tutam ısırgan otu bir kaba konur ve kaynayana kadar beklenir. Su kaynadıktan sonra elde edilen karışım süzülür ve saçlara sürülür. Karışım saçta 1 saat bekledikten sonra bol su ile yıkanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...