Jump to content

Lichtenstein Şatosu...


Renan

Önerilen Mesajlar

Lichtenstein Şatosu

 

Lichtenstein şatosu, Swabian Alb'deki Honau'da bulunan peri masalı stilli bir yapıdır.

 

(Swabian, Almanya'nın Baden-Württenberg bir platosudur. Bu plato güney batıdan kuzey doğuya 220 km genişleyen ve 40-70 km genişliğinde olup Honau yakınında yer alır). Onun İngilizce'deki kendini açıklayıcı anlamı Açık renk taş dır. Tarihsel olarak 1200 yılından beri bu yerde bir şato bulumaktadır. İki defa tahrip edilmiştir. Bir keresinde 1311 deki Reichskrieys Savaşı'nda ve sonra 1381 deki Reutlingen şehir devleti ile. Şato yeniden inşa edilmedi. Ve daha sonrasında yıkıntıya dönüştü. 1802 de toprak Württenberg kralı Frederik I in eline geçti. Oraya av klübesi inşa etti. 1837 yakınında toprak yeğeni Urach dükü Wilhelm'e ( Württenberg Kontu) geçti. O da William Hauffun romanı Lichtenstein den etkilenerek 1840-1842 de şimdiki şatoyu ekledi. Romantik yeni Gotik dizaynındaki şato mimar Alexander Heideloff tarafından yaratıldı. Bugün şato hala Urach dükünün mülkiyetindedir;fakat ziyarete açıktır.

 

800px-Schloss_Lichtenstein_04-2010.jpg

Diğer benzer şatolar

 

Şatonun tam benzeri, ayrıca Lichtenstein olarak adlandırılır Güney Afrika'da Hout körfezinde yapılmış bulumaktadır. Misafir evi olarak çalışır. Aşağı Avusturya ' daki Lichtenstein şatosu ayni isme sahip olmasına rağmen alakasızdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...