Jump to content

Ay Yay Burcundayken


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Ay Yay burcuna geçtiğinde tüm canlılara bu burcun özelliklerini yansıtır.

 

 

Ay Yay burcunda iken daha açık yürekli, daha felsefik davranırız. Geleceğe dair inancımız ve umudumuz daha canlı olur. Daha fanatik ve abartılı davranışlar sergileyebilir; daha yüzeysel, daha geveze olabiliriz. Bu konuşkanlık ve diğer enerjiler sayesinde kolayca iletişim kurabilir, sorunlarımızı da kolayca çözüme ulaştırabiliriz.

 

 

Bedensel olarak kalçamızı, belimizi, üst baldırlarımızı, damarlarımızı, kaslarımızı ve sinir sistemimizi yöneten Yay burcu bu günlerinde bu bölgelerimizde bir hassasiyete yol açar.

 

 

Ay Yay burcunda iken bahsi geçen bu bölgeleri yormamamız gerekir. Bu nedenle ağır kaldırmaktan, uzun ve yorucu yürüyüşler yapmaktan kaçınmalıyız. Isınmadan spora başlamak kas tutulmalarına sebep olacaktır. Bu günlerde siyatik, menisküs ve varis ağrılarında da artış gözlenir. Bu ağrılara karşı önlem alarak günü rahat geçirebiliriz.

 

 

Kendimizi yormadan yapacağımız yürüyüş ve egzersizler faydalı olacaktır. Ayrıca kan dolaşımını artıracak masajlar yapabilir, ayaklarımızı yükseğe kaldırarak bedenimizi dinlendirebiliriz. Böylece yeni selülit ve varis oluşumunun da önüne geçebiliriz.

 

 

 

 

Bu bölgelerle ilgili bir ameliyatı acil bir durum yoksa ertelemek daha iyi olur. Yay günleri uygun değildir. Fakat tedavi ve bakım anlamındaki her şey iki kat etkili olacaktır. Bu nedenle varis ve selülit tedavisi için Yay günleri mutlaka değerlendirilmeli.

 

 

 

 

 

 

Ayaklardaki ve ayak tırnaklarındaki mantar ve nasır gibi hastalıkların tedavisi için Ay Yay burcunda iken harekete geçilmeli. Bu Balık burcu günlerinde alacağımız yüksek etki için önemli bir ön hazırlık olacaktır.

 

 

Yay burcu günleri besin türü olarak protein ve vitaminleri (et ve süt ürünleri; tahıllar, kuru yemişler, mantar vb.)temsil eder. Bedenimiz proteinleri ve vitaminleri bu günlerde iki kat algılar. Başka bir ifadeyle Yay burcunun etkisi ile protein ve vitaminlerin emilimi artar. Bir örnekle açıklayacak olursak, diğer günlerde bir yumurtadan alacağımız protein ve vitaminin Yay burcu günlerinde iki katını elde ederiz; yani iki yumurta yemiş gibi oluruz; özellikle de büyüyen Ay dönemindeki Yay burcu günlerinde. Bu sebeple bu günlerde protein ve vitamin içeren gıdalara yönelmemiz bedenimiz açısından çok yararlı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Sporcular, egzersiz yapanlar, anne adayları ya da emziren anneler, gelişim çağındaki çocuklar ve kas zayıflığı yaşayanlar için büyük bir avantaj olan bu durum; sindirim sorunu yaşayanlar, metabolizması yavaş olanlar ve bu gruptaki gıdalardan birine (örneğin yumurtaya) alerjisi olanlar için rahatsızlığa sebep olabilir.

 

 

Yapmamız gereken Yay burcunun protein ve vitaminlerin etkisini ikiye katladığı bilgisine sahip olmak ve kendi bedenimizin ihtiyacına göre porsiyonlarımızı küçültmek ya da büyütmek. Özetle “ihtiyacımız varsa daha fazla protein rahatsızlık veriyorsa daha az protein” formülünü kullanmalıyız. Bu formülü kilo almak ya da kilo vermek için de kullanabilir ve değişikliği gözlemleyebiliriz.

 

 

Yay burcunun temsil ettiği organlar için faydalı olan diğer yiyecek ve içecekleri de aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

 

 

Protein içeren yumurta, kırmızı et, tavuk, yumurta, süt ve süt ürünleri, bezelye, soya fasulyesi, baklagiller, buğday, ceviz, badem, fıstık, kabak çekirdeği.

 

 

Proteini daha etkili hale getiren kırmızı pancar, marul, salatalık, soya, kabak, patates, fasulye, bezelye, taze biber, ananas, avokado, kavun, karpuz, muz.

 

 

Proteinler dışında kasları güçlendiren brokoli, bezelye, kabak, mısır, kivi…

 

 

Bağ dokusunu güçlendiren mercimek, mısır, bezelye, kırmızı lahana, salatalık, pırasa, soya, taze biber, domates, böğürtlen, kuşburnu, vişne, kiraz, şeftali, kivi, portakal…

 

 

Tüm bu besinlerden en etkili bir biçimde faydalanabilmek için yeteri kadar su içmek çok önemlidir.

 

Ayrıca günde sadece 5 dakikanızı alacak Tibet egzersizlerinin hem besinleri daha etkili hale getirmede hem kas ve bağ dokularınızı güçlendirmede hem de varis ve selülitle mücadelede çok büyük yardımı olacaktır.

 

Ayrıca Yay burcu günleri:

 

 

-Evi havalandırmak için uygundur.

 

 

-Temizlik, tamirat ve tadilat işleri için uygundur.

 

 

-Sebze ve meyve toplamak için uygundur. (bütün şifa bitkinin meyvesinde toplandığı için)

 

 

-Meyve ağacı dikmek için uygundur.

 

 

-Dalda yetişen sebzelerin tohumlarını ekmek için uygun günlerdir. (domates, biber, patlıcan vb. )

 

 

-Uzaması istenen bitkileri ekmek için uygundur.

 

 

-Kısa yürüyüşler için uygundur.

 

 

-Sosyal ortamlarda bulunmak, misafir olmak, misafir davet etmek için uygundur. Çok keyifli saatler geçirmemizi sağlar.

 

 

-İletişim kolaylığı sağlayan bu günler pazarlık gerektiren işler ve sorunları ele almak için çok uygundur. Hukuksal konularda da yardımı olacaktır.

 

Tüm burçlar Yay Burcu etkisinde. 02 Şubat 2016 saat 17.49’dan 05 Şubat 2016 saat 02.43’e kadar Ay Yay Burcunda küçülecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...