Jump to content

Hayatla Ne Zaman Tanıştınız?


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Hayatın akıl almaz oyunlarına düşmemek için sihirli çubuk bekleyenlerdenseniz çoktan kaybettiniz...[/h]

Hayatta bazı kararlar sonradan verilir. Nasıl mı? Üniversitede sırf baban istediği için İşletme okumuş ancak kendini yanlış alanda bulmuşsan ve daha sonra istediğin bölüm olan modaya yönelmişsen ya da küçük bir kasabada doğup ailenin tüm karşı çıkmalarına rağmen valizini alıp büyük bir şehre gittiysen...

İş işten geçmiş diye düşünmek cahillerin işidir aslında. Tembellik, beyinlerinin her bir parçasını kemirmeye başlamıştır bir kere. Ailesinin şiddetine maruz kalıp önüne gelen ilk adamı kurtuluş gören kadın, evliliğinin ilk yıllarında şiddet görmeye başlar ve bu sefer çocukları olduğu için bahanelerinin ardına sığınır. Hayat her zaman ayağımıza çelme takmaya çalışır, önemli olan o ayakların üzerinde dimdik olmasada durabilmek değil midir? Söyleyin kaç ölüm, kaç doğum yaşadınız? Gördüğünüz tek şey; doğumda sımsıkı tutunmaya çalışan küçük bir el, ölümde ise, sonuna kadar vazgeçilerek açık bırakılmış bir el değil miydi? Yarın ellerimizi serbest bırakmadan bir şeyler için çabalamamız gerekiyor. Tıpkı bakımevinde çalışan 36 yaşındaki Elisa gibi. Elisa kocasından ayrılma cesaretini gösterek iki çocuğu ile yola çıkan ve hep hemşire olmak istemiş ama eğitimini tamamlayamamış bir kadındı . Hayaline ulaşması için daha çok çalışması gerektiğinin farkındaydı. Gündüzleri işe gidiyor, geceleri ise ders çalışıyordu. Birkaç yıl sonra hayaline kavuştu. Eğer bahçenizde çiçeklerin açmasını istiyorsanız yağmur ve toprak yeterli olmayacak, siz de biliyorsunuz. Yarına uyanacağımız belli olmayan bu hayatla bir oyun oynamaya ne dersiniz? Sonuç 1-0 olmak şartı ile... Hayallerinizin peşinden koşmadan önce, birkaç adım atın!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hayatla hep tanışıktım zaten. O yüzden ömrüm boyunca hep emin adımlarla ilerledim. Ama hayatın bir gerçeğini beni derinden sarsan bir olayla öğrendim. O da ölüm gerçeği. Annemi kaybedene kadar ölümün hep başkalarına geldiğini zannederdim. Annemi kaybettiğim gün, ölüm gerçeğinin hayatımızın taa içinde hatta yanıbaşımızda olduğunu öğrendim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"İş işten geçmiş diye düşünmek cahillerin işidir aslında..."

Hayat kimine ikinci, üçüncü ve dördüncü şansı verir. Bu kişiler için iş işten hiç bir zaman geçmez çünkü bu dünyada işleri iştir zaten. Bunları hak edecek ne yapıyorlar onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...