Jump to content

CHP'de Paralel'i Eleştirenler Tek Tek Gönderildi


rihan

Önerilen Mesajlar

52471-chpde-paraleli-elestirenler-tek-tek-gonderildi-205450.jpg

 

CHP Genel Başkanlığı koltuğunda oturduğu 6 yıl içinde Kılıçdaroğlu'na muhalefet edenler kapının önüne konuldu. Güler'den Batum'a, Tarhan'dan Özkes'e kadar muhaliflerin ortak noktası CHP'nin Paralel Yapı ile işbirliğini eleştirmeleri oldu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geçtikten sonra uyguladığı parti politikalarını beğenmeyenlerin tek tek ipi çekildi.

Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum ve Emine Ülker Tarhan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sert açıklamaları kamuoyu gündeminde uzun süre tartışılmıştı.

Partide üst düzey görevler yapan bu muhalifler, CHP'nin FETÖ örgütüyle kol kola olduğu ve "hesap uzmanı Kemal'in hesaplarda hata yaptığı" iddialarını getirmişlerdi.

 

BİRGÜL AYMAN GÜLER

 

İzmir'den milletvekili seçildikten sonra kısa bir süre parti sözcülüğü yapan Güler, CHP'nin Paralel Yapı ile ittifak yaptığını açıkladı. Ayman, iddialarını kamuoyuna da açıkladı. Ardından kınama cezası talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Yazılı savunmasını verdikten sonra Kılıçdaroğlu'na 12 soru sorarak cemaatle ittifak soruları sordu.

 

İHSAN ÖSKES

 

İstanbul'dan milletvekili seçilip parlamentoya girdi. Eski Üsküdar müftüsü olan Özkes aynı zamanda en yüksek oy alarak PM'ye seçilmişti. Kılıçdaroğlu'na "Delege ağaları var. Bunlara eyvallah etme" diye konuştu. Özkes'in bu çıkışlarından rahatsız olundu. Ardından Özkes istifa etmek zorunda kaldı.

 

EMİNE ÜLKER TARHAN

 

YARSAV Başkanlığı'ndan ayrıldıktan sonra CHP Ankara Milletvekili oldu. Parti grup sözcüsü olan Tarhan da Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Tarhan, "Partinin bölünmesi söz konusu ise sorumlusunu herkes biliyor. Bir hesap uzmanı bu kadar hesap hatası yapar mı? Yaptı işte" demişti. Tarhan daha sonra Anadolu Partisi'ni kurdu.

 

SÜHEYL BATUM

 

CHP Genel Sekreterliği yaptı. Eskişehir milletvekili oldu. Batum, hem Kılıçdaroğlu'nu hem de yakınındaki isimleri Paralel yapı ile yakın olmasını eleştirdi. Eleştirilerin dozu yükselince ihraç edildi. Batum, "CHP Atatürk'ün kurduğu, Cumhuriyet'in kurucu partisi. Kılıçdaroğlu'nun, Bekaroğlu'nun partisi değil" demişti.

 

ERCAN CENGİZ

 

Partinin TBMM'deki grubuna İstanbul Milletvekili olarak katıldı. Cengiz "100 seçim yapılsa dahi güven vermeyen bir muhalefet var. Bu muhalefet partileri nedeniyle tablonun değişmeyeceği açıkça gözüküyor" dedi. CHP'deki parti politikalarını sık sık eleştiren Cengiz, istifa ederek Merkez Parti'ye geçti.

 

SIFIRDAN ZİRVEYE ÇIKTI

 

CHP'de milletvekili Aylin Nazlıaka'nın disipline gönderilmesinden çok CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'prenseslerinden' olarak gösterilen Zeynep Altıok'a tepkiler yükseldi. Atatürk posterini indirdiği iddia edilen Altıok'un 3 yıl öncesine dek CHP ile hiçbir bağlantısı yoktu. Önce İstanbul il başkanlığında yönetime, PM'ye, 7 ve 1 Kasım seçimlerinde de İzmir'den milletvekili seçilip MYK'ya girmesi sorgulanmaya başladı. Partinin ağır topları "Atın bu kadını" kampanyası başlattı. Eski CHP YDK Üyesi avukat Meral Çil, Altıok'un disipline sevk edilmesi için noter kanalıyla ihtarname çekti. CHP eski parti meclisi üyesi Korkmaz Karaca "79 MYK üyesi 187 PM üyesi değiştiren Kılıçdaroğlu'nun değişme vakti geldi. Alevileri küstürmemek için Altıok'la ilgili işlem yapmıyor. Neden koruyor? Almanya ziyaretinde de yanından ayırmadı Altıok'u" diye konuştu.

 

CHP'de Paralel'i eleştirenler tek tek gönderildi

205450.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...