Jump to content

Üç Boyutlu Meme Tasarımıyla Artık Her Şey Mümkün...


Renan

Önerilen Mesajlar

Üç boyutlu meme tasarımıyla artık her şey mümkün

 

fft2mm7562085.jpg

 

Meme estetiğinde artık istenene en yakın sonuçlara ulaşmak kolaylaştı. Plastik Cerrrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, üç boyutlu meme tasarımı ile ilgili bilgiler verdi.

 

Meme kadınlar için en önemli dişilik sembolü olduğundan onun estetiği çok önemli. Plastik Cerrahi Uzmanı Prof.Dr. Ahmet Karacalar “Meme ile ilgili bütün estetik problemlere operasyonlarla çözüm bulabiliyoruz” dedi ve 3 boyutlu meme tasarımı hakkında bilgiler verdi.

Dr. Ahmet Karacalar ”Meme estetiği bütün diğer estetikler arasında hekim hasta iletişiminin en fazla gerekli olduğu operasyonların başında geliyor. Bunun en önemli nedeni şekli ve boyutu konusunda hastanın doğrudan yönlendirebileceği bir konu olmasıdır.

 

Hekim hasta iletişiminde ise hastanın belirttiği bazı kelimelerin hekim tarafından çok iyi anlaşılması zorunluluğudur. 'Doğal olsun', 'Küçük olmasın' ya da 'Arası ayrık olmasın' gibi cümlelerin karşılığı hekim ve hasta için aynı olmamaktadır” dedi ve şunları ekledi: "Ölçüm biriminin kullanılmadığı sıfatların algısı kişiye özgü ve görecelidir. Bir kişiye büyük görünen bir şey başka birine büyük görünmeyebilir. Bu iletişimde arada bir üçüncü kişi, aracı olmalıdır. Bu aracı iletişimi sağlayacak tam olarak ne denildiğini karşı tarafa aktaracak gelişmiş cihaz vebilgisayar programlarıdır. İleride bu aracı görevi muhtemelen robotlar yapacaktır” diye ifade etti.

 

HER AÇIDAN GÖRME ŞANSI VAR

 

Prof.Dr. Ahmet Karacalar "Günümüzde üç boyutlu fotoğraf çeken cihazlar ve bu fotoğraflar üzerine ölçümler,oranlar yapan ve sonucu gösteren bilgisayar programları bu görevi görmeye başladı. Günlük yaşamda kullandığımız fotoğraflar ya da photoshop programları iki boyutlu görüntüler verdiği için gerçeklik algısı daha düşüktür. Üstelik her açıdan sonucu görme şansı da vermezler. Üç boyutlu meme tasarımda kişinin silikon ölçüsü, silikonun markası, tipi, dikleştirme gibi ek işlemlerin sonucu, sütyen ile nasıl duracağı, memenin oran ve ölçümleri kolaylıkla saptanıp kişiye gösterilebilmektedir” diye söyledi.

 

Dr. Karacalar son olarak şunları söyledi: "Üç boyutlu meme tasarımı bu özelliği meme büyütme gibi hızlı ve kişiyi mutlu edici işlemlerde olabilecek boyut ve şekle bağlı mutsuzlukların önüne geçerken ek işlem ihtiyacını da ortadan kaldırabilmektedir" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...