Jump to content

Müşteki Sanık Ne Demek?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Öncelikle müşteki kelimesinin hukuktaki anlamını açıklayarak başlayalım konuya. Müşteki şikayetçi ve yakınıcıdır. Bir suç unsurunda zarar gören ve yetkili mercilere bu suçu ihbar eden kişiye müşteki denir.

 

 

Müşteki hem sanık hemde şüpheli olabilir. Bu nedemektir? Müşteki sanık; diyelim ki bir kavgaya karıştınız ve hem siz yaralandınız hem de karşı tarafın yara almasına neden oldunuz. Böylesi bir durumda olay esnasında aldığınız yaradan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığında ki sıfatınız müşteki olurken diğer şahıslara karşı işlemiş olduğunuz suç teşkileden eylem olursa Cumhuriyet Başsavcılığında müşteki şüpheli sıfatını almış ceza yargılamasnda ise müşteki sanık sıfatını almış olursunuz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Peri Yeli Ne Demek?(Bilen Yardımcı Olabilir mi Lütfen?

   Bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.bir akrabam kısa süre önce gece uykudan uyanıp nefes alamıyorum evde bir şey var boğazımı sıkıyor diye feryat figan etmeye başlamıştı. ogece sabaha kadar uyuyamamış hem korkudan hemde evde bir şey var diye devamlı ısrar etmiş.okuyorlar üflüyorlar ama nafile.kendiside okumuş ayetler falan ama düzelme olmamış.   Sabah hocaya götüryorlar ve durumu analtıyorlar.Hoca bir musallat olma durumu var diyerek bir kağıda yazılı birşeyler veriyor ve üzerinde taşı di

   , Yer: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın

  • Uhruc Ya Surhubad Ne Demek Arkadaşlar

   Arkadaslar surhubad duası var elimdeki kitapta.duada sürekli bu cumle tekrarlanıyor.Ne demek acaba.Bi zararı varmı acaba bu duanın.okumanın davetle vs ilgisi varmıdır..

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Allah (cc) seviyorum Demek..

   AŞK ALLAH'ı sevmektir ALLAH'ı sevenleri sevmektir ALLAH'ın sevdiklerini sevmektir     evet sevgili dostlar.gerçek bir sevgi ile ALLAH'ı sevmek herkese nasıp olmuyor "ALLAH'I PEYGAMBERİ seviyorum "diyen ama günahtan uzaklaşmayan çok insan gördüm   "ALLAHI SEVİYORUM "demek kolaydır ama kişi eğer günahlarını terkedemiyorsa geçmiş günahlardan pişman olup tevbe etmiyorsa "ALLAHA kurban olayım "demesi boşuna   ALLAHı sevmenin ne olduğunu bilmeden konuşuyor demekt

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...