Jump to content

Kaş'a Nasıl Gidilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Antalya'nın en batısında yer alan Kaş doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken bir ilçesidir. Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeri olan ilçe yaz aylarında oldukça hareketlidir. Antik kentleri, plajları, ülkemizin tek batık kenti olan Kekova, antik mezarlar, kanyonlar gibi birçok doğal ve tarihi güzellikleri ile harika bir varlığa sahip olan ilçeye birçok alandan ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul'dan karayoluyla ulaşmak için iki farklı alternatif güzergah tercih edilebilir.

 

 

Bu güzergahlardan ilki İstanbul üzerinden Gebze ve Adapazarı yolu takip edilerek izlenecek rotadır. Yaklaşık 12 saat civarında bir süre alan bu yol toplamda 900 kilometreye yakındır. Rotanın Adapazarı'ndan sonraki kısmı ise Bilecik-Kütahya-Afyonkarahisar-Burdur-Fethiye-Kaş olarak izlenir.

 

 

Bir diğer alternatif rota ise Gebze üzerinden Eskihisar-Topçular arabalı vapurunu kullanarak Bursa yolunu takip etmek ve daha sonra Bursa-Balıkesir-Manisa-Denizli Fethiye-Kalkan-Kaş yolunu takip etmektir. Oldukça yeşil ve keyifli manzaralara sahip bu yol yolculuğu da tatile dahil bir deneyim olarak düşünenler için elverişli bir rotadır. Yaklaşık 11-12 saat süren bu yolun uzunluğu ise 860 km civarındadır. Ayrıca hem Antalya'nın diğer ilçeleri hem de iki rota üzerindeki Afyonkarahisar gibi bölgelerde yolculuk boyunca molalar verip tadını çıkaracak birçok deneyim sunmak mümkündür.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...