Jump to content

Uzungöl'e Nasıl Gidilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı bir doğa harikası olan Uzungöl, deniz seviyesinden 1000 metre yüksekliktedir. Yerli ve yabancı birçok turist tarafından yılın her mevsiminde ziyaret edilen bir turizm merkezidir. Uzungöl’e yolculuğun başlangıcından itibaren Karadeniz çeşitli doğa güzellikleriyle kişiye kucak açar.

 

 

Uzungöl'e Ulaşım

 

 

Uzungöl’e Rize-Artvin yolu üzerinden gidilecek ise Of ilçesinden Uzungöl yoluna sapılmalıdır. Eğer Rize-Artvin tarafından gelinmiyor ise Uzungöl’e ulaşabilmek için öncelikle Trabzon'a gelmek gerekir. Uzungöl, Trabzon'a yaklaşık 98 km uzaklıktadır.

 

 

Özel aracı olmayanlar Uzungöl'e gelebilmek için Trabzon şehir merkezine ulaştıktan sonra Çömlekçi Mahallesi'nde bulunan Uzungöl-Trabzon arası seferleri düzenlenen minibüsleri kullanabilir. Bu minibüsler gün içerisinde yaklaşık 20 dakikada bir kalkar. Bunun dışında Trabzon Meydan mevkiinde bulunan bazı firmaların da Uzungöl için farklı seferleri bulunur. Bu alternatiflere ek olarak Uzungöl’e ulaşım çeşitli tur firmaları ile de sağlanabilir. Günübirlik olarak düzenlenen turlar Trabzon şehir merkezinde çeşitli firmalar tarafından yapılır.

 

 

Uzungöl’e özel araçla ulaşmak için Trabzon-Rize Sahil Yolu takip edilir. Yomra, Arsin, Araklı ve Sürmene ilçeleri sırasıyla geçilerek Trabzon’un Of ilçesine ulaşılır. Of'a varıldığında, sol tarafa ayrılan Uzungöl yoluna sapılır. Bu ayrımdan sonra Uzungöl’ün bağlı bulunduğu Çaykara’ya varmak için yaklaşık 55 km seyahat edilir. Bu süreçte yolda birbirinden farklı çay fabrikaları ile karşılaşılır. Çaykara yolunda, Solaklı Vadisi'nin batı istikametinde seyahat edilir. Çaykara’ya vardıktan sonra Solaklı Vadisi'nin doğu yamacına yolculuk başlamış olur. Yaklaşık 20 dakikalık doğu yamacı yolculuğundan sonra Uzungöl’e ulaşılır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...