Jump to content

Renk Temalı Düğünler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Sizler de hayatınız da tek bir rengin sizi ve ilişkinizi anlatmak için uygun olduğunu düşünüyorsanız o halde renk temalı bir düğün tercih edebilirsiniz.

 

 

Tek rengin hakim olduğu düğünlerin yine de insanları bazen boğabileceğine dair tartışmalar olsa da araya koyacağınız tamamlayıcı renkler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

 

Tamamlayıcı renkler açık alandaysa beyazken, kapalı yerlerde seçtiğiniz alana göre duvarlarla aynı renkte de olabilmektedir. Tamamlayıcı olarak bir renk belirlemeden bütün her yerin tek renk olması psikolojik olarak da konuklar üzerinde bir baskı oluşturacağından çok eğlenseler dahi psikolojik olarak kendilerini bunalmış hissedebilirler. Açık hava da düzenlenen düğünler de renk temalarında pek bir sorun olmasa da kapalı ortamlarda farklı bir yer ve renk görmek mümkün olmadığından rahatsızlık ve hoşnutsuzluklar meydana gelebilir.

 

 

Tamamlayıcı olarak seçilen renkler genelde soft renklerden oluşabildiği gibi zıt renklerden de oluşabilmektedir. Örneğin siz beyaz rengin hakim olduğu bir organizasyonda araya kırmızı renkler koyabileceğiniz gibi siyah ile de beyazın zıtlığını ortaya çıkabilirsiniz.

 

 

Koyu bir renk için tamamlayıcı renk açık renk iken, açık renkler içinde soft renklerden se koyu renkler tamamlayıcı renk olmaktadır.

 

 

Bu tarz tek bir rengin hakim olduğu düğünler de davetiyenizde belirtmeniz de fayda var böylece konuklarınız da bu renge uygun olarak kıyafet seçiminde bulunabilirler.

 

 

Tamamlayıcı renk kullanmak istemiyorsanız bu durumda aksesuarlarınızın ve süslemelerinizin farklı renkler de olması gerekmektedir.

 

 

Bu tarz bir düğünde gelinlik ve damatlığınızda belirlenen renge dair aksesuarlar bulunması uygun olacaktır.

 

 

Renk temalı düğünler de de yine iki seçenek mevcut;

 

 

Tek renk veya iki renk temalı bir düğün organize edebilirsiniz.

Gök kuşağının renklerinden oluşan bir düğün de organize edebilirsiniz.

Şimdiye kadar anlattıklarımız tek renk temalı bir düğün için geçerliyken ikinci seçenekte yer alan ve gök kuşağı temalı bir düğün organize etmek isterseniz de etraftaki birçok obje ve tamamlayıcı unsurlar tek ve düz bir renk de olmalıdır. Böylece renklerin fazlalığıyla da konuklarınızın gözlerini yormamış olursunuz.

 

 

Gök kuşağı renklerinden oluşan bir düğün de evliliğinizin ve kişiliğinizin renki ve eğlenceli taraflarını da yansıtabileceğiniz gibi tek renkle de kişiliğinizi yansıtmanız mümkün. Bu nedenle de düğün temanızda seçebileceğiniz renkler ve renklerin anlamları;

 

 

Mor; duygusallığı, zerafeti ve aynı zamanda tutkunun rengidir.

Kırmızı; Aşkın ve gücün rengidir.

Mavi; Bilgeliğin, güvenin ve sadakatin rengidir.

Pembe; Romantikliğin ve sakinliğin rengidir.

Sarı; Neşenin yaratıcılığın ve samimiliğin rengidir.

Beyaz; Saflığın ve doğallığın rengidir.

Bu renklerden birini veya bir kaçını seçerek düğününüzde hakim olacak rengi belirleyerek de inşalara evliliğiniz ve kişiliğiniz hakkında ip uçları verebilirsiniz.

 

 

Konuklarınıza da belirlediğiniz renkte davetiye göndermeyi ve temanız hakkında bilgi vermeyi de unutmayın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...