Jump to content

Osmanlı Temalı Düğün


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Türkiye Cumhuriyeti öncesinde yaşadığımız bu topraklar da ve tarihsel olarak da her yerde Osmanlı Hükümdarlığının izlerini taşıdığımızdan bu dönemin şatafatlı ve gösterişli olması da ilgimizi hayli çekmektedir. Özellikle saray hayatındaki Hükümdarın ve sultanların hayatlarına yönelik diziler ve filmlerden de gördüğümüz kadarıyla Osmanlı temalı düğün kesinlikle şıklık yarışının olacağı ve buram buram tarih kokan bir düğün olacaktır.

 

 

Sizde Osmanlı Hükümdarlığının ve Osmanlı dönemindeki saray hayatının hayranıysanız bu döneme ait bir düğün organize edebilirsiniz.

 

 

Osmanlı Temalı bir düğün organize ederken bu dönemin film ve dizilerinden de yararlanabilirsiniz. Kapalı veya açık alanda dilediğiniz yerde organize edebileceğiniz düğününüzde Osmanlı Temasını işlemeniz çok kolay olacaktır.

 

 

865501-635x339.jpg

 

Oyunculardan da destek alarak düğününüzü şenlendirebileceğiniz gibi bu dönemdeki eğlence kültüründen yola çıkarak da düğününüz de düzenleyeceğiniz eğlenceler ile konuklarınız unutulmaz zamanlar geçirirken, sizin içinde rüya gibi bir düğün olacaktır.

 

 

Osmanlı temalı düğünü konuklarınıza her an hissettirebilmeniz için davetiyenizden, pastanıza, düğününüz deki yemek mönüsünden oyunlara kadar her şey ince bir ayrıntı ile de düşünülmelidir.

 

 

Konuklarınıza da özellikle bu döneme ait kıyafetler giymelerini rica ederek adeta Osmanlı dönemi içerisindeki gibi bir düğün yaşayabilirsiniz.

 

 

Osmanlı temalı düğünler de muhtemelen en dikkat çekici olan mönünüz olacaktır. Hem göze hem de mideye hitap eden Osmanlı yemeklerinden oluşan bir mönü hazırlamanızı tavsiye ederiz.

 

 

Normal kıyafetlerdense Osmanlı Hükümdarı ve Sultanı gibide giyinebilirsiniz. Eğer modern tarzda bir gelinlik ve damatlık tercih edecekseniz de özellikle gelinlik seçiminde kabarık olmayan, danteli çok ve uzun etekli bir model tercih edebilirsiniz. Erkekler de yine bu döneme ait smokin tarzı bir kıyafet tercih edebilirler.

 

 

Tam olarak modern bir Osmanlı mı yoksa Tarihsel bir dönem mi yaşamak istediğinize de karar vermeniz ve ona göre davetiyenizi hazırlamanız, gelinlik ve damatlığınızı da seçmeniz gerekmektedir.

 

 

Eşinizle beraber Osmanlı tarihinin hayranıysanız ve kendinizi bu dönemde hissetmek isterseniz Temalı Düğünler yazımızda yapmanız gerekenleri özetlediğimiz yirmi maddeye göz atabilirsiniz.

 

 

Temalı düğünler yazımızda daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve sıralamalı olarak yapmanız gerekenlere dair tavsiylere göz atarak diğer temalara da göz atabilirsiniz.

 

 

Tarihsel süreciniz de kendi hayatlarınızın Hükümdarı ve Sultanı olduğunuzu unutmadan beraber mutlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle, mutluluklar.

 

mosmanl%C4%B1temal%C4%B1d%C3%BC%C4%9F%C3%BCn-635x227.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...