Jump to content

Kitap Temalı Düğün


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Hayatınızı adeta bir kitaba benzetiyorsanız ve bu kitabı okudukça okuyasınız geliyorsa o halde kitap temalı bir düğün de düzenleyebilirsiniz. Özellikle geçiminizi de yazarak karşılıyorsanız ve eşinizle beraber yazarlık tecrübeniz bulunuyorsa, yakın çevreniz de yazar çevresindense kitap temalı bir düğün tam size göre olacaktır.

 

 

Kitaplar hayatımızın kısa özetleri hayatlarımız da yer almaktayken çoğu zaman da anlatma ihtiyacından, paylaşma ihtiyaçlarından doğan yazılı edebiyatın eserleridir. Kitap okumak kadar yazabilmek de kendini ifade edebilmek kadar önemlidir. Bu nedenle sizler de kendinizi kitaplarla anlatmayı ve bunu düğününüz taşıyabilirsiniz.

 

 

Kitap temalı düğünlerde yine iki şekilde düzenleyebilirsiniz;

 

 

Sevdiğiniz bir kitaptaki karakterleri ve dönemi canlandırabileceğiniz bir düğün hazırlayabilirsiniz.

Etrafta kitapların ve kütüphanenin olduğu her şeyde ve her yerde kitpları aksesuar olarak kullandığınız bir düğün organize edebilirsiniz.

 

İlk seçeneği tercih edenler Dizi Temalı Düğünler ve Sinema Temalı Düğünlerde olduğu gibi bir düğün hazırlayabilirler. Kendi hayat hikayelerini içerek mini bir kitap hazırlayarak davetiye olarak bunu konuklarına sunabilirler veya kitap kapağı gibi dizayn edilen bir davetiye hazırlayabilirler. Düğün süslemelerinde de seçtikleri kitaptaki bir bölümü canlandıran kıyafetler ile düğün alanına gelebildikleri gibi kısa film olarak hazırladıkları gösteriyi de konuklarına sunabilirler.

 

 

İkincisini tercih edecek çiftler ise masalardaki süslerden, düğün için tutulan mekana kadar her şeyde kitap temasını işlemeliler.

 

 

Düğün pastalarının üst üste kitaplardan oluşabileceği gibi, masalarda da yine kitaplar yer alabilir. Kitapların yapım aşamasında ağaçların kullanıldığından buna da vurgu yapmak için tercih edilen dekorasyon ürünlerin ahşaptan olabilir.

 

 

Düğününüze gelen konuklarınıza da yine sizin hikayenizi anlatan küçük resimli hikaye kitapları hediye ederek düğün gününüzü ölümsüzleştirebilirsiniz.

 

 

Bu tarz bir düğün de ise ilk seçenekte gibi bir organizasyon da gelinliğinizi seçtiğiniz kitaba göre belirlerken, ikinci seçenekte dilediğiniz bir tarzda gelinlik giyinebilirsiniz. Kitapların ve yazılı edebiyatın önemini vurgulamak içinse kitap sayfası şeklinde üzerinde yazılar bulunan bir duvak tercih edebilirsiniz.

mkitaptemal%C4%B1d%C3%BC%C4%9F%C3%BCn-635x227.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Tüfek, Mikrop Ve Çelik Üçlemesi Kutulu Özel Seti (3 Kitap) / Jared Diamond

   TÜFEK, MİKROP VE ÇELİK   TÜRKİYE’YE ÖZEL ÖNSÖZLE     “Bu kitap tüm kıtalardaki insanların on üç bin yıllık kısa tarihi. Herkes ve her şey anlatılıyor. Farklı kıtalardaki farklı toplumların farklı gelişmelerini ikna edici ve bilimsel bir şekilde açıklayarak ırkçı yaklaşımları yerle bir ediyor… İlk iki sayfayı okuduktan sonra elinizden bırakamayacaksınız.” Paul R. Ehrlich, Stanford Üniversitesi   “Büyüleyici… İnsanlık tarihini anlamak için bir temel oluşturuyor.” Bill Gates   

   , Yer: Estanbul Kitap ve Dergi

  • Kitap İncelemesi Nasıl Yapılır?..

   kitap nasıl incelenir - kitap incelemesinin amaçları - kitap incelemek   Kitap incelemesi hazırlamak için bir kural seti bulunuyor. Bu kuralların hepsine değilse de, on   kadarına uyduğumuz zaman iyi bir kitap incelemesi yapıldığını varsayabiliriz.   1-İncelenecek kitabın seçilmesi.   2- Kitap incelemesine başlık olacak bölümde: Kitap incelemesini kavrayacak bir özlü söz veya bir   başlık veya ikisinin birden kullanılması   3- kitabın isminin çeviri ise orijinaliyle birlikte bel

   , Yer: Edebiyat

  • Divan (Şairin Bütün Şiirlerini Toplayan Tek Kitap)...

   İsim meselesi yanında dikkat edilecek diğer farklı bir durum da şairlerin, hayatlarının çeşitli zamanlarında yazdıkları şiirleri ayrı ayrı ve her biri başka adda eserlerle ortaya koymak yerine "divan" diye anonim bir ad altında tek kitapta toplamalarıdır. Matbaa ve ona bağlı olarak basılı kitap ve dergi gibi yayını kolaylaştıracak imkânların bulunmaması neticesinde, şiirleri biriktikçe onları bir köşede fazla tutmadan, dilediği bir tertiple art arda kitaplaştırma yolunu tanımamış olan şairden be

   , Yer: Divan Edebiyatı

×
×
 • Yeni Oluştur...