Jump to content

Hippi Temalı Düğün


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

90’larda ortaya çıkan ve doksanlı yılların özgür çocukları diye anılan Hippi’ler hippi felsefesini ve bu akımın savunucularıdır.

 

 

Sizler de bu akımın renklerine, yaşama tarzlarına dair bir tutku besliyorsanız o halde bu akıma daha yakından bir göz atarak düğününüze bu temayı uygulamayı seçebilirsiniz.

 

 

Hippi felsefesi bugün ki her şeyin red edilmesi temeline dayalı, Dünya’nın bütün canlı ve cansız varlıklara ait olduğunu savunan bir görüştür. Komün bir hayatı savunan hippiler de sınır yoktur. Tamamen komünist ve faşist siyasal görüşlere karşı çıkan barışçıl bir yapıya sahip uygulamaları ile de anarşizmden ayrılan bir görüştür.

 

hippi-cicek-cocuklar-68-kusagi-60-kusagi.jpg

 

Hippilerin simgelerinden en bilinenleri barışın ve özgürlüğünde simgesi olan yuvarlak içerisnide yer alan üç çıktısı olan bir simgedir.

 

 

Renkleri ise tamamen doğanın doğal renkleri yani pastel renklerdir. Dünya da bulunan ve yapay olan her şeyden kaçınan, paylaşımı temel alan bu görüşün en bilinen bir diğer simgesi ile kullandıkları araç olan vosvos dur.

 

Hippies_by_BehindBlueEyes1323-635x460.jpg

 

Ford firmasının çıkardığı Vosvos araçlar bu dönemde ortaya çıkan, kullanılabilirliği ve renkleriyle de genelde hippilerin tercih ettiği bir araç olduğundan hippilerle özdeşlemiştir.

 

 

Sizler de hippi temalı bir düğün düşünüyorsanız, açık alanda düğününüzü organize etmelisiniz. Kapalı yerler de bu tarz bir düğünü daha organize etmek ve bu temayı vurgulamak hayli zor olacaktır.

 

 

Açık alanda ise yerlerde bulunan minderler, hasır şapkalar, masalarda kullanılan örtüler ve etrafa asılan barışın ve özgürlüğün simgeleri ile bu temayı rahatlıkla uygulayabileceğiniz gibi düğün arabanızı da vosvos bir araç seçerek temanızı tamamlayabilirsiniz.

 

 

Bu tarz bir düğünde gelinlik ve damatlık seçimleriniz de modern ve kabarık tarzdan uzak daha mütevazi düz bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı ve makyajınızın da doğal ve abartıdan uzak olarak yapılması da yine güzelliğinizi ortaya çıkartıp sadeliği vurgulamanız açısından önemli.

 

hippiler_nasil_giyinir_h1717.jpg

 

Hippiler yani özgür çocuklar hayatlarımıza çok daha farklı bir bakış açısı kazandırarak aslında Dünya’nın sadece bize yani insan ırkına ait olmadığını hayvanlar ve bitkilerle uyum içerisinde ve kurallar olmaksızın yaşamanın mümkün olduğunu gösterir.

 

 

Bu tema ile siz de düğününüzün ve evliliğinizin uyum içerisinde tamamen birbirinize saygılı ve özgürlükçü olduğunuzu vurgulayabilirsiniz.

 

mhippitemal%C4%B1d%C3%BC%C4%9F%C3%BCn-635x227.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...