Jump to content

Güneş Gözlükleri Nasıl Temizlenir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Göze gelen fazla ışığın önemli bir bölümünü soğurup yansıtarak bu ışınların rahatsız edici etkisini önemli derecede engelleyen güneş gözlükleri yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Yaz haricinde güneşli günlerin yaşandığı diğer zamanlarda da kullanılan güneş gözlükleri sık kullanıldıkları zamanlarda kısa sürede kirlenirler.

 

 

Genellikle yüksek fiyat etiketlerine sahip olan bu ürünlerin çerçeve ve camlarının çizilmemesi ve uzun süre özelliklerini koruyarak kullanılabilmeleri içinse temizliklerinin en doğru şekilde ve dikkatlice yapılması gerekir.

 

 

Güneş Gözlükleri Nasıl Temizlenir?

 

 

Güneş gözlüklerinin temizliğinde yumuşak bezler kullanılmalıdır. Kıyafetlerin kumaşları sert liflere sahip olduğu için tişört ya da diğer kıyafetler kullanılarak yapılan temizlik işlemlerinde genellikle gözlükler zarar görür ve gözlük yüzeylerinde kılcal çizikler meydana gelir. Güneş gözlüklerinin temizliğinde kullanılabilecek en ideal malzeme ise mikrofiber bezlerdir. Bu bezler oldukça ince lifleri ve yumuşak yapıları sayesinde güneş gözlüklerinin her girinti çıkıntısını etkili şekilde ve zarar vermeden temizler.

 

 

Güneş gözlükleri temizlenmeden önce üzerlerindeki tozların giderilmesi için kuvvetlice üflenmelidir. Aksi tozlar temizlik esnasında çizilmelere yol açabilir. Üflemenin yanında gözlüğün metal kısımlarına su değmeyecek şekilde camlar su altına da tutulabilir. Bu şekilde tozlar giderildikten sonra güneş gözlükleri hafif nemlendirilmiş mikrofiber bir bez ile fazla bastırılmadan, oval hareketlerle temizlenebilir. Gözlüklerin metal ve girintili kısımlarındaki tozların giderilmesi içinse yumuşak uçlu bir fırça kullanılmalıdır.

 

 

Güneş gözlüklerinin temizlenmesi için kullanılabilecek en sağlıklı sıvılar ise antibakteriyel cam temizleme sıvılarıdır. Bu sıvılar, öncelikle temizlik bezine uygulanırlar ve daha sonra sıvı uygulanan bez ile gözlük temizliği yapılabilir. Etkili temizlik sağlayan bu ürünler ayrıca antistatik özelliklerinden dolayı gözlüklerin uzun süre toz ve kir tutmalarını da engeller.

 

 

Bu temizlik seçeneklerinin dışında güneş gözlükleri, bazı gözlükçülerde bulunan ultrasonik cihazlarda da temizletilebilir. Bu cihazlar içlerinde bulunan su ile gözlükleri düşük basınçla oldukça hassas şekilde yıkarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...