Jump to content

Dalyan'a Nasıl Gidilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Muğla il sınırları içerisinde yer alan Dalyan Ortaca'ya bağlı bir beldedir. Yaz aylarında turizm merkezi olarak oldukça hareketlenen bölge buna rağmen gizli cennet olarak adlandırılır. Bozulmadan özelliklerini günümüze taşıyabilmiştir. Doğal yapısı ile birçok yabancının da mülk edinip yerleştiği bir bölge halini almıştır.

 

 

Dalyan'ın İstanbul'a uzaklığı 800 kilometre civarında ve yolculuk süresi yaklaşık 10 saattir, buna rağmen farklı alternatifler mevcuttur ve ulaşım kolaylıkla sağlanabilir.

 

 

İstanbul'dan araçla Dalyan'a ulaşmak için seçilebilecek en kısa yol İzmir yoludur. E87 İzmir yolu üzerinden Menderes-Torbalı istikametini takip edip daha sonra D550 yolu üzerinden Aydın-Çine-Yatağan-Muğla-Akyaka rotasından Ortaca'ya ulaşmak mümkündür.

 

 

Köyceğiz yolunu geçtikten sonra Beyobası Yuvarlakçay Köprüsü'nü ve yanıbaşında bulunan Dalyan levhasını görebilirsiniz fakat bu levhanın işaret ettiği yol eski ve orman içinden geçen bir yoldur. Girilmemesi ve Ortaca'ya devam edilip oradan Dalyan'a ulaşılması tavsiye edilir. Ortaca'ya ulaştıktan sonra Dalyan 12 kilometrelik bir mesafededir. Şehir girişinden veya merkezden 15 dakika civarında bir yolculukla tabelalar takip edilerek Dalyan'a ulaşılabilir.

 

 

Bir diğer rota ise İstanbul-Yalova-Bursa istikametini takip ederek D650 yolu üzerinden Kütahya'ya daha sonra Tavşanlı-Uşak-Kızılsöğüt-Denizli-Köyceğiz istikametinden Muğla-Fethiye yolunu (D400) takip edip yaklaşık 30. kilometrede sola dönerek Dalyan'a ulaşılabilir. Bu rota ise yaklaşık 950 kilometredir ve 12 saate yakın sürer.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...