Jump to content

Kaşlar Nasıl Gürleşir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Bir kadının yüzünü güzelleştiren özelliklerden birisi bakımlı ve güzel kaşlardır. Çeşitli nedenlerden dolayı dökülüp seyrelen kaşlar kişiyi solgun gösterir. Kalın, gür ama bakımlı kaşların trend olmasıyla birçok kadın doğal yöntemlere başvurur. Çoğu zaman kolayca elde edilebilecek basit bitkisel yağlar ile seyrelen kaşları gürleştirmek mümkündür.

 

 

Kaşlar nasıl gürleşir?

 

 

Hintyağı: Kıl köklerini besleyerek kaşların gürleşmesini sağlayan en önemli bitkisel yağlardan birisi hintyağıdır. Kaşların çıkmasını engelleyen mikroorganizmaları da yok eder. Bir pamuk yardımıyla hintyağı kaşlara uygulanır ve birkaç dakika masaj yapılır. Yağ kaşta 1-2 saat bekletilir. Ardından ılık su ile yıkanır. Bu uygulama kaşlar gürleşene kadar günde 1 kez yapmaya devam edilir.

 

 

Zeytinyağı: E vitamini açısından zengin olan zeytinyağı kaşların gürleşmesini sağlar. Uyumadan önce birkaç damla zeytinyağı ile kaşlara masaj yapılır. Sabah uyanınca yüz ılık su ile yıkanır. Zeytinyağının etkisini artırmak için birkaç damla zeytinyağı ile bal karıştırılır ve kaşlara sürülür.

 

 

Hindistan cevizi yağı: Bu yağ da diğer bitkisel yağlar gibi kaşların gürleşmesine yardım eder. E vitamini bakımından oldukça zengin olan Hindistan cevizi yağı kaşların renginin açılmasını engeller. Uyumadan önce bir miktar Hindistan cevizi yağı ile kaşlara masa yapılır. Sabah uyanınca yüz ılık su ile yıkanır. Yağın etkisini tam göstermesi için ortalama 2 ay düzenli kullanılmalıdır.

 

 

Badem yağı: Badem yağı da etkili bir kaş gürleştiricidir. Bu yağın etkisinin artması için çemenotu tohumu ile beraber kullanılabilir. Önce çemenotu tohumu suda 2 saat bekletilir. Yumşayan tohumlar ezilerek badem yağı ile karıştırılır. Krem haline gelen karışım gece yatmadan önce kaşlara masaj yapılarak sürülür. Sabah kalkınca kaşlar ılık su ile yıkanır.

 

 

Aloevera: Cilt için bir dost olan aloevera bitkisi kaş gürleştirmede de kullanılabilir. Bu bitkinin etkili olması için aloeveranın jeline birkaç damla bal ve birkaç damla hindistan cevizi yağı katılması, ardından iyice karıştırılması gerekir. Elde edilen karışım kaşlara masaj yapılarak sürülür. 30 dakika boyunca bekledikten sonra ılık su ile iyice yıkanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...