Jump to content

Kocaya Yapılan Dırdır Nasıl Durdurulur?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Çiftler, dış etkiler ve karşılanmayan beklentiler sebebiyle strese bağlı tartışmalar ya da ekonomik durumla ilgili gerilimler yaşayabilirler. Stresten kaçış yolları veya onunla baş etmeyi seçmek yerine evli çiftler duygularını bastırabilirler. Bu durumda koca, dışarıya çıkarılmamış öfkenin yöneldiği kişi olabilir.

 

 

Problemin kökünü bulun. Bazen hedefler ve beklentiler iletişimdeki eksiklikler sebebiyle karşılanamayabilir.

Bağırmadan konuşun. Yüksek sesle konuşmak karşıdaki kişinin aniden savunmacı bir ruh haline dönmesine sebep olabilir. Bu korumacı durumda koca, duygularını kapatabilir ve dinlemeyi kesebilir.

Esnekliğe izin verin. Unutmayın ki hedefler ve beklentiler sabit olmayabilirler. Hedef ve beklentilerin tekrardan değerlendirilmesi konusunda esnek olun.

Aynı fikirde olmamaya açık olun. Evlilik eşit ve 24 saat çaba gerektiren bir kurumdur. Ev atmosferi kişilerin duygularını ve fikirlerini suçlamalar ve kısaslarla karşı karşıya kalmadan açıklamaya olanak sağlamalıdır.

Üstesinden gelmeyi öğrenin. İçinizde sakladığınız stres için farklı çıkış noktaları arayın. Bu duruma örnek olarak ateşli bir tartışmadan uzaklaşmak, kişisel bir hobiye sahip olmak ve etkin iletişim yöntemleri öğrenmek verilebilir.

Danışmanlık hizmeti alın. Hiç bir zaman danışmak için geç olduğunu hissetmeyin. Size karşı objektif bakabilen birinin bu ilişkinin aslında neden başladığını size hatırlatması gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...