Jump to content

Cansel'in Okulunda Yöneticiler Görevden Alındı


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

56cadc6618c7732580a6be80.jpg

 

 

 

[h=2]Kayseri’de yaşayan lise öğrencisi Cansel K.'nin (18) öğretmeninin cinsel istismarına uğramasının ardından hayatına son vermesi üzerine yetkililer harekete geçti. Öğretmenin açığa alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığını hatırlatan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü, okul yönetiminin de açığa alındığını söyledi. Cansel'i ölüme götüren süreç Meclis gündemine de taşındı. Konuyla ilgili soru önergesi veren CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, sorumlular hakkında işlem yapılıp yapılmadığını sordu.[/h]

Kayseri Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bu işin neticede savcılığa ve adliyeye intikal etmiş bir boyutu var. İdari olarak da gerekli soruşturma sürecini başlattık. Okul yönetimini ve o öğretmeni de açığa aldık. Şu an o öğretmen tutuklu" dedi.

<iframe src="http://webtv.hurriyet.com.tr/embed/?vid=127516&resizable=1&autostart=true&v_utm_source=haber_detay" width="100%" height="326" frameborder="0" scrolling="no" allowfullscreen="allowfullscreen" style="box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px !important; border-style: initial !important;"></iframe>

 

 

 

Çandıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, iddialarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi. "Hiç kimsenin istemediği ve istemeyeceği bir olaydır çünkü ne olup olmadığını bilmiyoruz" diyen Çandıroğlu, şunları kaydetti:

 

"Adliye, bu olayın ne olup olmadığını söyleyecek. Öğrendiğimiz andan itibaren ilgili tarafların tamamını İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toparladı, tutanak altına aldı ve aynı anda da savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu işin neticede savcılığa ve adliyeye intikal etmiş bir boyutu var. İdari olarak da gerekli soruşturma sürecini başlattık. Okul yönetimini ve o öğretmeni de açığa aldık. Şu an o öğretmen tutuklu."

 

'HERKES ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEK'

 

 

İntihar eden lise öğrencisinin ablası C.K. de, "Şikayet edilmesi gereken her yer ve kişiler hakkında şikayette bulunacağız. Okul yönetimi de bununla ilgili hesap verecek. Bu olayla ilgili suçu bulunan herkes adalet önünde hesap verecek. Acımız taze, halen kardeşimizin acısını yaşıyoruz. Sosyal medyadan da destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ancak şu an kimseyle görüşecek durumumuz yok” dedi.

 

 

CHP SORU ÖNERGESİ VERDİ

 

 

Öte yandan Meclis Başkanlığı'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cansel K.'nin hayatına son vermesiyle sonuçlanan olayla ilgili sorumlular hakkında işlem yapılıp yapılmadığını sordu.

 

 

Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

 

 

"Lisede okuyan 12’nci sınıf öğrencisi Cansel’in, öğretmeni B.Ö.’nün cinsel istismarına uğrayınca okul yönetimiyle durumu paylaştığı halde, okul yönetiminin olayın üzerini kapattığı iddiası doğru mudur? İddialar ile ilgili olarak okul yönetimi hakkında inceleme yapılmış mıdır? Yapılmışsa, akıbeti nedir? İddialar ile ilgili olarak idari ve adli soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa akıbeti nedir?

 

 

Şikayetlerinden sonuç alamayan Cansel’in kendisini başından vurarak hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanlar kimlerdir? Bu kişiler hakkında ne tür işlemler yapılmıştır? Cansel’in ailesinin yapmış olduğu açıklamada matematik öğretmeni B.Ö.’nün mahkemede suçunu itiraf ettiği ifade edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili öğretmen ve okul yönetimi hakkında ne tür yaptırımlar uygulamıştır? Olayın üzerini kapattığı iddia edilen okul yönetimi görevden alınacak mıdır?

 

 

Daha önceki yıllarda dersine girmiş olduğu öğrencileri çeşitli sözler ile aşağıladığı iddiası doğru mudur? Dersler esnasında özellikle kız öğrencilere 'namus' konusunda öğütler verdiği ancak erkek öğrencilere cinsel içerikli terimler kullandığı iddiası doğru mudur? Konu ile ilgili öğrencilerin okul yönetimine şikayette bulunduğu ancak okul yönetiminin yapılan şikayetleri dikkate almayarak geçiştirdiği iddiası doğru mudur?

 

 

'MESAİ SAATLERİNDE OKULDAN AYRILDI MI'

 

 

Matematik öğretmeni B.Ö.’nün siyasi görüşü sebebiyle okul yönetimi tarafından korunduğu, yaşanan olayların ve yapılan şikayetlerin göz ardı edildiği iddiası doğru mudur? 15 Şubat 2016 tarihinde matematik öğretmeni B.Ö.’nün özel ders verme bahanesi ile Cansel’i bir bağ evine götürerek tecavüz ettiği iddiası doğru mudur? 15 Şubat 2016 tarihinde matematik öğretmeni B.Ö.’nün mesai saatleri içerisinde özel ders verme bahanesi ile Cansel’i bir bağ evine götürerek Cansel’e tecavüz ettiği iddiası doğru ise matematik öğretmeni Bayram Ö. mesai saatleri içerisinde görev yerinden okul yönetiminden izin alarak mı ayrılmıştır? İzin alınmışsa, okul yönetiminden kim tarafından izin verilmiştir?

 

 

'SINAV STRESİNE BAĞLI İNTİHAR' MI YAZILDI'

 

 

Cansel’in ailesine olaydan sonra ilgili Bakanlıkça psikolojik destek sağlanmış mıdır? Cansel’in matematik öğretmeni B.Ö.’nün tecavüzünden sonra intihar ederek hayatını kaybetmesi olayına ilişkin, polis tutanaklarına 'sınav stresine bağlı intihar ettiği' ifadelerinin yansıdığı iddiası doğru mudur? İddia doğru ise polisin bu olayın üzerini örtmeye çalışmasının gerekçesi nedir? Konunun üzerinin kapatılması yönünde talimatlar verildiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise ilgili talimatlar kim ya da kimler tarafından verilmiştir?"

 

 

Cansel'in okulunda yöneticiler görevden alındı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Matematik öğretmeni B.Ö.’nün siyasi görüşü sebebiyle okul yönetimi tarafından korunduğu, yaşanan olayların ve yapılan şikayetlerin göz ardı edildiği iddiası doğru mudur?

 

İlçe teşkilatları da dahil olmak üzere bu tür edebsizliklerin örtülebildiği kaç tane siyasi görüş var acaba? Biz sürekli "başkalarının canı yanmasın" diyoruz fakat canı yanan yanana. Bu nedir ya?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kere bir hademe öğrenci velisi şikayetiyle Hapse düştü.Küçük çocuğa tecavüzden.Mahkemesi görülene kadar mahpusta kaldı garibim kim bilir ne işkenceler gördü orada.Gel zaman git zaman 6-7 ay sonra anne insafa geldi.Çocuğa asıl tecavüz eden yanılmıyorsam üvey babasıydı..

 

O günden beri bu tür olaylarda içim cız eder o hademe aklıma gelir..Hademe evli ve çoluk çocuk sahibiydi .Gazetelerde boy boy fotoları çıktı ,milyonlarca insan onu lanetledi.Çocuklarının ve karısının haliini düşünemiyorum bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece okul yonetimi degil o okulda gorevli tum ogretmenler aciga alinmaliydi. Cunku kizcagiz ogretmrnleri ile paylasmis. Okul yonetimi bir sey yapmasa da okuldaki ogretmenler sikayet edebilirler, okul idaresine karsi bir girisimde bulunmaliydilar. Ama beklemiyorum tabii bunu ogretmenlerden. Hic unutmam lisede ayni lisemden bir cocuk beni surekli rahatsiz ediyordu, sinif ogretmenimle paylastim. Sagolsun hoca bozuntusu bir b.k yapmadigi gibi bir de tum ogretmenlere anlatmis, ertesi teneffus baska bir hoca gelip sormustu noldu diye. Ustuen ustluk bir sey de yapmadilar cocugu uyarmadilar bile. Ancak derslerde diger siniflara aa x sahlepin pesini birakmiyormus biliyor musunuz diye dedikodumu yapmislardi. Kizcagiza uzuldum. Cok sukur benim babam biraz psikopattir bu konularda da ona anlatinca koca okulun yapamadigini yapti. Hem babasini hem onu bip.... Kaba kuvvet bazen ise yariyor. Sonra rahatsiz edemedi tabii. Ama ya babam boyle biri olmak yerine bana sirt cevirseydi? Ben ne yapardim? O zaman o hocalar da kina yakardi herhalde. Okulumuzda kiz erkek iliskileri hep hocalar tarafindan dedikodu malzemesi olurdu. Kendi aralarinda da flortlestigi icin hocalarimiz, pek severlerdi boyle konusmalari.

Velhasili kelam. Mebde sadece sinif ogretmenelrine saygi duyuyorum.lise ogretmenlerinden nefret ediyorum. Hic de sasirmadim bir lise ogretmeninden bunun cikmasina. Bizde bile vardi bir ogretmenimiz lisede asilirdi kizlara. Yazik en kotusu boyle insanalr devlet memuru oluyor. Boyle kizcagizlarin da hayatini karartiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kere bir hademe öğrenci velisi şikayetiyle Hapse düştü.Küçük çocuğa tecavüzden.Mahkemesi görülene kadar mahpusta kaldı garibim kim bilir ne işkenceler gördü orada.Gel zaman git zaman 6-7 ay sonra anne insafa geldi.Çocuğa asıl tecavüz eden yanılmıyorsam üvey babasıydı..

 

O günden beri bu tür olaylarda içim cız eder o hademe aklıma gelir..Hademe evli ve çoluk çocuk sahibiydi .Gazetelerde boy boy fotoları çıktı ,milyonlarca insan onu lanetledi.Çocuklarının ve karısının haliini düşünemiyorum bile.

bu tür iftira olayları çok oluyor ama bu pislik suçunu itiraf etmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...