Jump to content

Yoga ve Farkındalık.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=2]İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özellik farkındalık dersek yanılmış olmayız.[/h]

Kişinin yaşadığının bilincinde olması, "yaşıyorum ben ya!" demesi, yaşamı ile ilgili merak duyması oldukça önemli. Farkındalık başladığında her şey değişiyor, sorular peş peşe geliyor. Sorularla da bitmiyor elbette; alınan yanıtlar daha da heyecanlandırıyor insanı. Farkındalığın gelişiyle yepyeni bir yaşam başlıyor.

 

Farkında olmak için kişi yargısız bir şekilde tüm dikkatini içinde bulunduğu ana toplamalı. Peki nasıl? Var mı kolay yolu? Bu sorunun yanıtı olarak "yoga" çıkıyor karşımıza.

yoga-ve-farkindalik_780x407-1.jpg

Yoganın kökeni Hindistan'a dayanıyor. Kişinin huzur bulması ve rahatlaması amaçlanan yogada, huzur ve rahatlamanın ancak "farkındalık" ile geleceğine inanılıyor. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan yoga, hala bireysel farkındalık konusunda en etkili yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor.

yoga-ve-farkindalik_780x585-2.jpg

Yeri gelmişken yaygın bir hatayı da düzeltmek isteriz: Yoga bir dini inanç değil; yaşam tarzıdır. Yoga ile kişi kendini çok daha iyi tanıyarak farkındalığını artırır, stresten ve acılardan uzaklaşır. Yoga sayesinde insan kendi psikoterapisini yapar. Şöyle ki; yoga sayesinde kazandığı farkındalığı ile kendi duygu ve düşüncelerini önemser, takıntılı ve negatif düşüncelerinden uzaklaşır. Kendi mutluluğunu kendi içinde bulur.

 

yoga-ve-farkindalik_780x520-3.jpg

"Neden kendimi iyi hissetmiyorum?" "kendimi iyi hissetmek için ne yapabilirim" sorularını sormaya başladıysanız, farkındalığınızı keşfetme vaktiniz gelmiş demektir. Bir an önce yogaya başlayıp yaşama farklı bir açıdan bakmaya ne dersiniz?

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...