Jump to content

Hipnozun Kullanıldığı İlginç Alanlar.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=2]Hipnozun herkes psikolojide kullanıldığını bilir ama duyunca şaşıracağınız kullanım alanları da var.[/h]

Hipnoz, insanın odaklanma ve konsantrasyonunun en üst düzeye ulaştığı uyku-uyanıklık arası haldir. Hepimizin bildiği üzere psikolojide sıklıkla kullanılır. Bunun nedeni hipnoz halindeki insanın telkine daha açık olmasıdır. Buda psikoterapiyi kolaylaştırır.

 

İlk zamanlar sihirbazlık ve büyü olarak görülen hipnoz, üzerinde bilimsel deneylerin yapılmasıyla bilim dünyasında yerini almıştır. Üzerinde çalışmalar daha da artmış ve kullanım alanları oldukça genişlemiş. İşte içinden bazılarına oldukça şaşıracağınız belli başlı 6 kullanım alanı:

 

[h=2]1. Zayıflama[/h]

zayiflama_780x437-2agout2o48.jpg

Bilinçaltına yapılan telkinlerle kişinin iradesi artılırak ve stres etkenlerine karşı güç kazandırılarak kişinin zayıflaması ve verdiği kiloları geri almaması sağlanıyor.

 

[h=2]2. Ağrısız Diş Çekimi[/h]

agrisiz-dis-cekimi_780x473-qahkphpsvd.jpg

Hipnozu tedavi olarak kullananların başında diş hekimleri gelmektedir. Özellikle Amerikada diş hekimlerinin yüzde 25'i ağrısız diş çekimi için hipnozu kullanıyorlar.

 

[h=2]3. Sancısız Doğum Gerçekleştirme[/h]

sancisiz-dogum-gerceklestirme_780x536-1lwuqu100v.jpg

Sağlık alanında hipnozun diğer bir kullanımı da doğum işleminde olur. Doğum sancısı hepimizin bildiği gibi insan vücuduna çok büyük acılar verir. Bebekte ve annede herhangi bir soruna yol açmayan hipnoz son yıllarda sık olmasa da bu işlemde de kullanılmaya başlandı.

 

[h=2]4. Sigara Bıraktırma[/h]

sigara-biraktirma_780x510-ka72y1uzox.jpg

Sigara bağımlılığı hem psikolojik hem de kimyasal boyutu olan bir bağımlılık. İnsanlar genelde psikolojik olarak bırakmada sorun yaşarlar. Psikolojik bağımlılığı yenmede de şuanda en etkili yöntem hipnoz. Üstelik tedavi olanların çoğu tekrar sigaraya başlamıyor.

 

[h=2]5. Yabancı Dil Öğrenimi[/h]

yabanci-dil-ogrenimi_780x585-8f9o1y6qr2.jpg

En büyük sorunlarımızdan biri olan yabancı dil öğrenimi artık daha kolay. Üstelik 7 günlük uygulamalarla hipnozla yabancı dil eğitimleri veriliyor. Vay canına dedirten bir kullanım alanı.

 

[h=2]6. Kriminoloji[/h]

kriminoloji_780x585-4rmzmcunl4.jpg

Alıntı.

 

Kriminoloji suç bilimidir. Son yıllarda özel vakalarda polisler ve istihbarat ekipleri sorgulama tekniği olarak hipnozu kullanmaya başladı. Hipnozla vakalardaki büyük sır perdeleri aralanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...