Jump to content

Hayata Karşı Bakış Açınızı Değiştirebilecek Filmler.


denmeh1

Önerilen Mesajlar

[h=2]Bittiğinde kalbimizi yumuşacık eden, düşüncelerimizde derin izler bırakan filmler.[/h]

[h=2]1. Forest Gump[/h]

forest-gump_780x438-e9rm48b92k.jpg

Aşkı, saflığı, yardımseverliği ve azimi kısacası insanlığın ta kendisini anlatan bir film. Bir parkın bankında oturan Forest'in bize anlattiklarini dinledikten sonra, filme başladığımız zamanki benliğiniz bambaşka bir hale bürünecek.

 

[h=2]2. Amélie[/h]

amlie_780x487-s0h5niuc36.jpg

Bu film kalbinizi sıcacık edip eritecek ve yüzünüzde devamlı minik tebessümlere neden olacak. Herkesin mutlu olmasini biraz da tesadüfler yardimiyla sağlayan Amélie, kendisi için ayni misyonu yüklenmekte zorlanan şirin mi şirin bir karakterdir ve olaylar onun etrafında gelişir. Gelmiş geçmiş en iyi Fransız filmlerinden birtanesidir.

 

[h=2]3. Esaretin Bedeli[/h]

esaretin-bedeli_780x585-jieyn018nz.jpg

Aldığınız nefesten içtiğiniz içeceğe kadar hayatınıza şükretmenizi sağlayacak enfes bir başyapıt. Özgürlüğün ne denli büyük bir nimet olduğunu gözümüze soka soka anlatan film, Andy Dufresne'in hapishanedeki zor zamanlarını sürpriz bir sonla bize aktarır. Hele o inşaat çalışması esnasında içtikleri bira sahnesindeki replik tüyleri diken diken eder. IMDB'de 9,2 puanla birinci sırada yer alır.

 

 

 

[h=2]4. Schindler'in Listesi[/h]

schindler-in-listesi_780x424-j38aobhzjj.png

Steven Spielberg gibi büyük bir ismin yönetmenliğinde 1993 yılında çekilen film, II. Dünya Savaşı sırasında Naziler'in uygulamış olduğu soykırımdan binin üzerinde Polonya yahudisinin kurtarılmasında rolü olan Oskar Schindler'i anlatıyor. Film boyunca yaşayacağınız travma dolu anlar kalbinizi paramparça edecek.

 

[h=2]5. Guguk Kuşu[/h]

guguk-kusu_780x525-kbs3ggkbtm.jpg

Film akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkûmun geçirdiği zamanı konu alıyor. Jack Nicholson'ın harika oyunculuğundaki bu filmde, insanların başka insanlara karşı olan değer yargılarının onları ne kadar kısıtladığını ve aslında mutluluğun elimizdeki her türlü imkanda var olduğunu görüyoruz. Güldüren, düşündüren, ağlatan bir film.

 

[h=2]6. Hayat Güzeldir[/h]

hayat-guzeldir_780x519-gd6ubs5czs.jpg

Başlarda size komedi filmi gibi gelecek, gülmekten kendinizi alamayacağınız sımsıcak bir filmken, devamında gözyaşlarınıza hakim olamıyorsunuz. İnsana her türlü duyguyu yaşatan; fedakarlığın, aşkın, sevginin ve mutluluğun çekirdeğini, gizemini bizlere gösteren Hayat Güzeldir tekrar tekrar izlenmesi gereken, bir babanin çocuğu için ölüme giderken bile gülebileceğini gösteren enfes bir film.

 

[h=2]7. Yeşil Yol[/h]

yesil-yol_780x425-bjuiuiubhd.jpg

Görünümün kişilikle bir alakası olmadığını öğreten, iyiliğin dünyada daima var olması gerektiğini bizlere öğreten, damağınızda biraz hüzünlü bir tat bırakan başyapıtlardan.

 

[h=2]8. Whiplash[/h]

whiplash_780x374-v3pn574ohx.jpg

Henüz 2014 yılında gösterime girmiş olmasına rağmen efsanelerden sayabileceğimiz bir film. Filmimiz, azim ve çalışmanın elbet bir gün bizleri sırtlayacağını, bizlere harika bir usta-çırak ilişkisiyle aktarıyor. Etkileyici ve gaza getiren filmlerden biri.

 

[h=2]9. Ihtiyar Delikanli[/h]

ihtiyar-delikanli_780x585-byagsl0xx0.jpg

Hayatınızı alt üst edecek, günlerce etkisinden çıkamayacağınız bir film. Kutunun açılmasıyla sizinde, ana karakterinde hayatı başına yıkılacak ve artık siz eski siz olmadan, gözlerinizi kırpmadan filmin sonunu pür dikkat izleyeceksiniz. Melodisini duyduğumda dahi gözlerimin yaşardığı, ''Allah kahretsin bu hayatı.'' dediğim filmin ta kendisi.

 

[h=2]10. Léon - Sevginin Gücü[/h]

lon-sevginin-gucu_780x438-p0sjrn3myk.jpg

Kalbi pırıl pırıl olan, sütsüz yaşayamayan bir seri katil tanıdım bu film sayesinde. İnsandaki ön yargıları sonuna kadar kıran, küçük bir kızın kalbine aşık olan bir adamın hikayesi. Adalet duygusunun insanı ne denli etkilediğin kült bir örneği. Gözyaşlarımıza engel olamadığımız, bizleri sarsan bir baş yapıt.

alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...