Jump to content

Adetli İken Ihlamur İçilir mi? Neden İçilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kadınların her ay 3 ile 7 gün arasında adet yani regl dönemi yaşamaktadırlar. Kadınların hormonal dengesini sağlayan bu durum her kadında farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Belirli takvimlere sahip olan kadınların ileriki yaşlarında menopoza girene kadar regl görmeleri devam etmektedir.

 

 

Adetli iken kadınların birçoğu son derece şiddetli sancılar yaşayabilmektedirler. Bu sancılar özellikle de kasık bölgesinde meydana gelmekte ve karın bölgesine kadar devam edebilmektedir. Regl ağrıları kadınların adet dönemlerinden önce belirti olarak meydana geldiği gibi adetleri devam ederken de görülebilmektedir. Kadınlarda bulunan östrojen hormonunun değişkenlik göstermesi ise regl ağrıları yaşamalarında sebep olarak bilinmektedir. Şiddetli regl ağrısı yaşayan kadınlar doktorlarına başvurmayı tercih etmektedirler. Doktorları tarafından verilen düşük dozlu ilaçlar bu regl sancılarını hafifletebilmektedir. Fakat doktorlar ilaç yerine bazı bitki çaylarının da regl ağrılarına iyi geldiğini söylemekte ve de bu çayları önermektedirler.

 

 

Çok şiddetli regl ağrısı yaşamayan kadınlar bitki çaylarının etkisini çok daha çabuk bir şekilde görebilmektedir. Adet döneminden önce kadınların vücutlarında birtakım değişiklikler meydana gelebilmektedir. Kadınların bu dönemdeki en büyük şikâyetleri ise kendilerini son derece şiş hissetmeleridir. Aynı zamanda bulantı, göğüslerde hassasiyet ve de bel ağrıları gibi durumlarda kadınların adetli iken gördükleri belirtiler arasında yer almaktadır. Bu dönemlerde birtakım bitki çayları kadınların adet öncesi rahatsızlıklarına son derece iyi gelebilmektedir.

 

 

Adetli iken ıhlamur içilir mi? Sorusuna karşılık olarak uzmanlar birtakım önemli bilgiler de sunmaktadırlar. Adetli iken ıhlamur içmek kişide meydana gelen sinirlilik halini ve de asabiyetini önemli ölçüde ortadan kaldırabilmektedir. Aynı zamanda adet döneminde gecikme yaşayanlar veya adet düzensizlikleri yaşayan kişiler için de ıhlamur son derece faydalı bir içecek olabilmektedir. Fakat bu bitki çaylarını da bir doktora sorarak içmenizde büyük bir fayda vardır. Her bitki çayı kişilerde aynı etkiyi yaratmayabilir. Bu nedenle de ıhlamur gibi adet döneminde çoğu kadına iyi gelen çayları tüketmeden önce uzman doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doktorunuzun da size önermesi halinde adetli iken ıhlamur içebilir ve kendinizi çok daha rahat hissedebilirsiniz.

 

 

Adet döneminde meydana gelen ve kadınları son derece rahatsız eden durumlardan düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile de ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemleri daha rahat geçirebilmeniz için günde bir fincan ıhlamur içebilirsiniz. Ihlamur içerisinde bulundurduğu bileşenlerden dolayı adet döneminizdeki ağrıları hafifletmekte oldukça etkili bir çay olmaktadır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Doğamızın İyilik Melekleri-Şiddet Neden Azaldı? / Steven Pinker

   Yirminci yüzyıl tarihin en kanlı dönemiydi iddiası, ateizm, Darwin, devlet yönetimi, bilim, kapitalizm, komünizm, ilerleme ideali ve erkek cinsiyetin de aralarında bulunduğu pek çok şeytan itham edilirken başvurulan klişelerden biri. Peki ama bu doğru mu? Pinker tam tersini savunuyor. Avcı-toplayıcı toplumların, ilkel kabilelerin ya da devletsiz toplulukların insan öldürmeye daha az eğilimli oldukları şeklindeki klişe, pek çok istatistiksel veriyle çürütülüyor. Peki insanın doğası iyi mi kötü mü

   , Yer: Estanbul Kitap ve Dergi

  • Dua Nedir, Neden Kabul Olmaz?

   DUA NEDİR, NEDEN KABUL OLMAZ? Dua, genel anlamda Tanrı’dan yardım dilemek şeklinde tanımlanabilir. Bunlar gerçekleşir ya da gerçekleşmez. Şimdi duanın kabul olması ve olmaması konusunu mantık çerçevesinde masaya yatıracağım. Bunu yaparken sofu temalı kaynaklarda, empati duygusundan uzak imtihan gerekçesiyle verilen yüzeysel cevaplardan fazlasıyla uzaklaşmam gerekiyor. İnsanın duaya yönelimi ve bunu devam ettirmesindeki etmenleri tek tek örneklerle inceleyip, dileğinin gerçekleşmemesi durumu

   , Yer: Dilek Duaları

  • Dua Nedir?Neden,Nasıl Kabul Olur Ya Da Olmaz?

   İnsanın fıtratı şiddetle duayı istemektedir.Cenab-ı Hakk dahi "Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?" var mealindeki "De ki : (Kulluk ve) yalvarmanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin?"(Furkan,25/77) ve ayrıca "Bana dua edin,cevap vereyim."(Mü'min,40/60) diyerek emrediyor. Eğer desekki "Birçok defa dua ediyoruz,kabul olmuyor.Halbuki ayet geneldir; her duaya cevap var" diyerek ifade ediyor. Cevap olarak:Cevap vermek ayrıdır,kabul etmek ayrıdır.Her dua için cevap vermek var;fa

   , Yer: İslamiyet

  • Aşık İken Ne Tür Müzikler Dinlersiniz.?

   yorumlarınız..

   , Yer: Estanbul Anketleri

  • Neden Çoğunlukla Aynı Rüyayı Görürüz?

   Neden sürekli aynı rüyayı görürüz bir bilgisi olan var mı? Ben çoğunlukla rüyamda kendimi hamile görüyorum bekar bir kızım aşk meşk işleriyle alakam da yok

   , Yer: İstihare Bölümü ve Yorumlar

×
×
 • Yeni Oluştur...