Jump to content

Kendi Kendine Meme Muayenesi Yapma


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Bu yöntem sayesinde memenizdeki kitleyi kendiniz tedavi edebilirsiniz. Aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyun! Böylece gereksiz yere stres yapmazsınız. Anormal durumlarda doktorunuzla temas kurun!

 

 

Ne Zaman Yapılmalıdır?

 

 

Bu muayene ideal olarak regl döneminin 5-7. günleri arasında, ayda 1 defa yapılmalıdır. Menopoza girmiş kadınlar ise bunu her ayın kendi belirledikleri bir gününde yapmalılar.

 

 

Nasıl Yapılmalıdır?

 

 

1-Gözle Değerlendirme

– Aydınlık bir odaya geçin çırılçıplak şekilde boy aynasının karşısına geçin.

– Eller kalçada olacak şekilde memelerinizi dikkatli şekilde süzün.

– Ya da ellerinizi havaya kaldırarak memelerinizi inceleyin.

– Gözle değerlendirme yaparken memede herhangi bir şişlik, içe çekilme, renk değişikliği, kızarıklık, damarlarda önceden olmayan bir kabarma gibi durumların birine rastlanırsa endişe etmeyiniz ve doktora gidiniz.

 

 

Meme uçları sıkılmalı mı?

 

 

Kendi kendine meme muayenesi yaparken meme uçları sıkılıp herhangi bir sıvının gelip gelmediği işleminin yapılıp yapılmaması doktorlar tarafından halen tartışılmaktadır. Ancak bu durumda yine de doktora söylemekte fayda var.

 

 

2-Memelerin Yatar Şekilde Elle Değerlendirilmesi

 

 

Bu işlemin yapılması için yere çıplak şekilde ve sırtüstü uzanmak gerekir. Sağ omzun altına bir yastık alın ve sağ elinizi başınızın altına koyun memeler sabit duracak şekilde. Daha sonra sağ memenizi sağ elinizle tarayın sol memenizi de sol elinizle tarayın. Herhangi anormal duruma rastlarsanız doktorunuza başvurun ya da en yakındaki bir hastaneye gidin.

 

 

3-Memelerin Ayakta Elle Değerlendirilmesi

 

 

Bu yöntem duşta ayaktayken ve eller sabunluyken daha rahat bir şekilde yapılır. Zira su ve sabunun etkisi ile memedeki muhtemel kitleler daha rahat teşhis edilir. Meme kanserinin %60-70’inin teşhis edildiği bölgedeki bu kitleler daha çok bu yöntemle bulunmaktadır.

 

 

Tekrar söylemekte fayda var memedeki kitlelerin %80 kendi kendinize yaptığınız bu muayene sırasında keşfedilmektedir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Birini Kendine Aşık Etmek İçin

   i bir Arabi ayın 1ile 20 arası Perşembe gecesi veya Cuma namazı selayla ezan arası yapılır… önce gusül boy abdesti alınılır 2rekat hacet namazı kılınılır   33defa istiğfar 33defa tevhid 33defa salvat okunulur Sonra 1 defa Sübhane rabbike rabbil ızzeti amma yesfun. Ve selamün alel murselın. Vel hamdü lillahi rabbil alemın Sonra 1salavatşerife 1 fatiha okunulur bitirilir.. Sonra yiyecek veya içecek bir şeyin üzerine bu ayetler okunulur her okuyuşda üzerine üfürülür Okuma sayı

   , Yer: Sevgi ve Muhabbet için Dualar

  • Sevdiğini Kendine Bağlamak için Yapılcak Kuvvetli Bir Terkib

   Arabi Ayin Ilk Cuma Günü 25 Cm Kiriş Alinir Sirkeye Batirilir Tenha Bir Mekanda üzerine Okunmaya Başlanir 7 Düğüm Atilir 1.düğümde:ma Ağna Anni Maliyeh 2.düğümde:heleke Anni Sultaniyeh 3.dügümde:huzuhu Fe Gulluhu Sümmel Cehiyme Sallahü 4.düğümde:izessemaün şakkat 5.düğümde Ve Ezinet Lirabbüha Hukkat 6.düğümde:ahiyyen şerahiyyen 7.düğümde:kevser Suresi Okunur Düğümler Bitince :ya Rabbi Falan Bin Falanin Aklini Fikrini 366. Damarlarini Muhabbetle Kendi üzerime Bağladim ,biran Bensiz Duram

   , Yer: Büyü

  • Kendi Denediğim ve Kabul Olan Dua Formülü

   2004 yılı içinde maddi durumum son derece bozulmuştu.kredi kartlarına borcum sekiz bin yeni türk lirası kadar olmuştu.kış ayı içinde evimdeki kömürü satacak kadar zor duruma düşmüştüm.umutsuzluktan borç para ile loto.toto sayısal ne varsa oynuyor vede onları oynadıktan sonrada kuponların üstüne okuyordum.bir gün bir dua formülü öğrendim .son derece umutsuzca uygulamaya başladım .üstelik o sıralarda cuma namazına bile gitmeyen bir müslümandım(!) ve inanılmayacak bir şey oldu tüm borçlarım bitti.d

   , Yer: Dilek Duaları

  • Karşındaki İnsana Kendi İstediğini Yaptırmak İçin

   Bu Bi Buyu Degildir Diyerekten Anlatayim.... Mesela Bi Sevgilinize Bisey Yaptirmak Istiyosunuz Ve Ikna Ekmek Icin Zorlaniyosunuz. Bunu Ona Yaptirmak Icin Karsinizdakinin Gozune Bakara Icinizden "allahümme Ya Vedüd"yani (agzini Bagla Dilini Tut) Denilir Bikac Kes Bunu Soluyosunuz Sevginizin Gozlerine Bakarak Yada Karsinizdeki Birine Saygilarimla

   , Yer: Havas & Hüddam

×
×
 • Yeni Oluştur...