Jump to content

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hindistan'a gitmeden önce vize başvurusunda bulunması gerekir. Sadece diplomatik pasaportu olan kişiler ve yakınları vize olmadan bu ülkeyi ziyaret edebilir. Vizesiz gitme hakkı olanların ülkede kalma süresi 90 gündür.

 

 

Hindistan ile Türkiye arasındaki vize uygulaması 2013 Şubat döneminden itibaren başlamıştır. Online vize türü olarak alınır ve web sitesi üzerinden ilk müraacat elektronik ortamda yapılır. Bu ülkede kapı vizesi uygulaması yoktur. Bu nedenle ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının vize başvurularını seyahatlerinden bir hafta öncesinde yapması yeterlidir. Başvurular Ankara veya İstanbul Başkonsolosluğuna yapılır.

 

 

Başvuru sürecinde konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

 

 

Online Hindistan Vizesi Başvurusu

 

 

Konsolosluk internet sitesi üzerinden alınan bu formun İngilizce olarak doldurulması gerekir. Formun son sayfasında pasaport sahibinin güncel fotoğrafı yer almalıdır. Online sistem üzerinden yapılan ilk başvurudan sonra biyometrik parmak izinin alınması için konsolosluktan randevu tarihi verilir.

 

 

Islak imzalı formun yanında teslim edilmesi gereken diğer evraklar şunlardır:

 

 

Güncel Fotoğraf: Fotoğrafın 10 seneden eski olmaması gerekir.

 

 

Banka Hesap Cüzdanı: Hesapta en az 2500 TL olmalıdır.

 

 

Vize İstek Dilekçesi: Konsolosluktan alınan bu dilekçede neden Hindistan'a gidilmek istendiği açıklanır.

 

 

Pasaport ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

 

Vize Ücreti Dekontu: Hindistan vizesi ücreti turistler için 43 USD, ticaret vizesi için 122 USD (2016 yılı için) olarak belirlenmiştir ve yalnızca nakit ödenir.

 

 

Başvuruda bulunan kişiler eğer Pakistan, Afganistan, Çin, İran, Irak kökenli ise bu evrakların yanında Dışişleri Bakanlığından referans formunu da teslim etmeleri gerekir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

  • Dua Nedir?Neden,Nasıl Kabul Olur Ya Da Olmaz?

   İnsanın fıtratı şiddetle duayı istemektedir.Cenab-ı Hakk dahi "Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?" var mealindeki "De ki : (Kulluk ve) yalvarmanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin?"(Furkan,25/77) ve ayrıca "Bana dua edin,cevap vereyim."(Mü'min,40/60) diyerek emrediyor. Eğer desekki "Birçok defa dua ediyoruz,kabul olmuyor.Halbuki ayet geneldir; her duaya cevap var" diyerek ifade ediyor. Cevap olarak:Cevap vermek ayrıdır,kabul etmek ayrıdır.Her dua için cevap vermek var;fa

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...